Powiat Skarżyski świętuje 20-lecie

2723
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Powiat Skarżyski obchodzi 20-lecie istnienia. Dla uczczenia tej rocznicy w Miejskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta sesja rady powiatu połączona z uroczystościami jubileuszowymi.

W 1998 roku przeprowadzono reformę administracyjną, na mocy której utworzono 3-szczeblowy samorząd terytorialny. Formalnie weszła ona w życie 1 stycznia 1999 roku i ta data uznawana jest również za początek Powiatu Skarżyskiego.

W programie gali w MCK były odznaczenia dla zasłużonych samorządowców, zarówno byłych, jak i obecnych, a także wyrazy uznania dla pracowników starostwa oraz przedstawicieli samorządów gminnych.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Minutą ciszy uczczono pamięć samorządowców, których już nie wśród nas. W przeciągu minionych 20 lat odeszli Michał Okła, Janusz Borowiec, Zenon Nowakowski, Zofia Chrzęszczyk, Cezary Ciosk, Dezyderiusz Dachno, Jacek Hakenberg, Ryszard Kałuża, Stanisław Kopeć, Adolf Łyżwa i Marian Oracz.

Zebrani w sali widowiskowej MCK obejrzeli film podsumowujący 20-lecie istnienia powiatu. Zarówno obecny starosta Jerzy Żmijewski, jak i byli, Andrzej Bętkowski i Łukasz Wojciechowski, wymieniali osiągnięcia i wskazywali największe wyzwania, jakie czekały samorząd na szczeblu powiatowym.

Podczas gali wręczono Powiatowe Dęby 2018 i Jaskółki Biznesu 2018  oraz nagrody finansowe dla dwojga szczęśliwców wylosowanych spośród uczestników tegorocznego Letniego Konkursu Krwiodawców – Milenę Mendelowską i Dariusza Milczuszka.

Oprawę artystyczną gali zapewnili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej oraz ludowy zespół z Sorbina.

Na uczestników gali czekał nie tylko jubileuszowy tort, ale też regionalne potrawy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z terenu powiatu skarżyskiego.

Uroczysta sesja była ostatnią w tej kadencji. Teraz przed nami wybory samorządowe, które odbędą się 21 października.