Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji i Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Skarżysku-Kamiennej zapraszają do udziału w Powiatowej Grze Czytelniczej 2022, która będzie nosić tytuł „Polski pod patronatem”.

Powiatowa Gra Czytelnicza odbędzie się po raz piąty, a do udziału zaproszeni są uczniowie klas szóstych szkół podstawowych powiatu skarżyskiego.

Tegoroczna edycja nosi tytuł „Polski pod patronatem” i będzie odwoływać się między innymi do życia i twórczości literackich patronów 2022 roku, ustanowionych przez Sejm RP.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Na uczestników czeka fajna zabawa, która pozwoli sprawdzić wiedzę literacko-kulturową, a także umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia faktów.

Powiatowa Gra Czytelnicza 2022 odbędzie się 12 maja 2022 roku w formie wirtualnej na Facebooku na profilu Biblioteki Pedagogicznej:

https://www.facebook.com/Powiatowa-Biblioteka-Pedagogiczna-w-Skar%C5%BCysku-Kamiennej-1654018544842504

Uczestników można zgłaszać do 9 maja 2022 roku.

Zachęcamy szkoły do zgłaszania swoich podopiecznych, a uczniów do przekonania swoich nauczycieli do zgłoszeń. W grze może wziąć udział dowolna liczba uczniów danej szkoły, a każdy startuje indywidualnie.

Kliknij, aby pobrać:

REGULAMIN

KARTA UCZESTNICTWA

Zgłoszenia można dokonać na dwa sposoby:

  • dostarczyć wyplenioną kartę uczestnictwa na adres: Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna, 26-110 Skarżysko-Kamienna, ulica Plac Floriański 1, lub
  • przesłać wypełniony skan karty uczestnictwa na adres e-mail: biblioteka@pcreskarzysko.pl

Powiatowa Gra Czytelnicza 2022 odbędzie się w ramach XIX Tygodnia Bibliotek. Gra została objęta honorowym patronatem Starosty Skarżyskiego oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Zapraszamy!

Powiatowa Gra Czytelnicza 2022 odbyła się.

Do gry przystąpili szóstoklasiści z dwóch skarżyskich szkół: SP nr 5 i Prywatnej Szkoły Podstawowej. Na uczestników czekało pięć zadań. Musieli między innymi rozpoznać wizerunki literackich patronów 2022 roku, poprawnie złożyć „rozsypane” cytaty z wierszy, rozpoznać bohaterów i artefakty z wierszy i opowiadań Marii Konopnickiej, wykazać się umiejętnością odmiany przez przypadki oraz wskazać jak najwięcej nazwisk pisarzy ukrytych w wykreślance.

Najlepiej z zadaniami poradzili sobie: 

  1. miejsce – Zofia Jabłońska – Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej
  2. miejsce – Jakub Wróbel – Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej
  3. miejsce – Sara Wiktorzak – Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here