Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Samochody, zabawa i muzyka – atrakcji na imprezie Pożegnanie Lata 2019 w Skarżysku-Kamiennej nie brakowało. Dzień zaczął się od parady kabrioletów, a skończył koncertem zespołu Big Cyc.

Lato nieuchronnie zbliża się do końca i impreza na jego pożegnanie na pewno się spodobała. Było dużo atrakcji, ale zdecydowanie dominowała motoryzacja.

Parada po Skarżysku i rajd po Świętokrzyskiem

Do Skarżyska przyjechało ponad stu właścicieli i jednocześnie miłośników kabrioletów, aby wziąć udział w ogólnopolskim Rajdzie Świętokrzyskiem, ale również zaprezentować swoje cacka mieszkańcom. Było też oczywiście wielu skarżyszczan, którzy posiadają „bezdaszniki”, na czele z prezydentem Konradem Krönigiem.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najpierw kabriolety przejechały po mieście, a potem ruszyły w przejażdżkę po regionie, odwiedzając między innymi Muzeum im. Orła Białego i Krzemionki Opatowskie. Arkadiusz Szczepański, prezes stowarzyszenia Cabrio Poland, które było głównym organizatorem rajdu, dziękował za miłe i pozytywne przyjęcie przez skarżyszczan. Wspólnie z prezydentem zapowiedzieli powtórkę wydarzenia w przyszłym roku.

 

Auto do przeglądu na PitStopie

Kolejny motoryzacyjnym aspektem Pożegnania Lata 2019 była akcji ProfiAuto PitStop. Polegała na tym, że ekipa ProfiAuto zaprosiła skarżyskich kierowców do tego, aby bezpłatnie skontrolowali swoje samochody. Niestety, wyniki okazały się, lekko mówiąc, zatrważające. Na ponad sto skontrolowanych aut, ok. 80% miało jakieś defekty. – Najczęstsze usterki to luzy na układzie kierowniczym, płyn hamulcowy o obniżonych właściwościach, zły stan ogumienia, nieprawidłowe działanie świateł. Pojawiły się nawet auta, które nie powinny być dopuszczone do ruchu. Zachęcamy do częstszych kontroli swoich aut w dobrych warsztatach, szczególnie przed i po sezonie zimowym – powiedział Jarosław Zarębski, właściciel Izj-Auto, partnerskiego sklepu motoryzacyjnego sieci ProfiAuto.

Mnóstwo zabawy wokół sceny

Na festynie nie zabrakło atrakcji, które skarżyszczanie już dobrze znają. Dzieci mogły bawić się na dmuchańcach Krainy Szczęścia, jeździć na koniku i kucyku stadniny Cicha Stajenka czy zajadać się Pringelsami.

Jak zawsze na swoje stoiska zaprosiły skarżyskie firmy i instytucje. Był kącik zabaw od MCK, stoisko Celsium z poczęstunkiem, lekcje przyrody od leśników Lasów Państwowych, pokaz militariów Muzeum im. Orła Białego, porady dietetyczne Naturhouse Skarżysko, stoisko informacyjne Centrum Obsługi Inwestora czy wspólna zumba z Iloną Piwowarczyk z Kombinatu Formy.

Swoje umiejętności zaprezentowały cheerleaderki Angels z UKS Celsium oraz sportowcy z Akademii Holistycznej – karatecy, zawodnicy MMA oraz gimnastyczki.

Muzyczna uczta na scenie – Big Cyc daniem głównym

Wiele osób pojawiło się na Pożegnaniu Lata 2019 po to, aby posłuchać muzyki. Najpierw wystąpił zespół Swobodna z Szydłowca, choć z mieszkańcami Skarżyska w składzie, po nich raper Nowator, a potem żeńskie trio dance Mirami z Ukrainy.

W roli gwiazdy imprezy wystąpił Big Cyc. Założony w 1988 roku zespół, niezmiennie z niezmordowanym Krzysztofem Skibą na wokalu, udowodnił po raz kolejny, że potrafi rozbawić. Sam Skiba nie tylko zaprezentował kilkanaście różnych  kreacji, dostosowując je do tematu piosenek, ale też okraszał utwory soczystymi komentarzami. Oberwało się znacznej części polskiej sceny politycznej.

Big Cyc wykonał chyba wszystkie swoje nieśmiertelne szlagiery z „Berlinem Zachodnim”, „Makumbą” czy „Wielką miłością do babci klozetowej” na czele.

Choć była to impreza na pożegnanie tegorocznego lata, to nie jest to wcale ostatnie plenerowe wydarzenie w tym roku. Jeszcze we wrześniu okazję do zabawy będą mieli najmłodsi, choć może nie tylko oni. Imprezą towarzyszącą tegorocznemu Międzynarodowemu Forum Inwestycyjnemu będzie Festiwal Smaków i Kolorów:

Festiwal Smaków i Kolorów 2019: Pyszne słodkości, kolorowe proszki oraz konkursy i zabawy