REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Kierowcy korzystają już od jakiegoś czasu z kolejnego przebudowanego fragmentu drogi w Skarżysku Kościelnym i Grzybowej Górze. Droga została właśnie oficjalnie otwarta.

To już drugi fragment drogi biegnącej ze Skarżyska Kościelnego w kierunku Mirca, który został przebudowany. Tym razem nową nawierzchnię położono na blisko 2-kilometrowym odcinku drogi przebiegającej przez Skarżysko Kościelne i Grzybową Górę.

Oprócz tego wykonano nowy chodnik, wjazdy na posesje, odwodnienia i inną niezbędną infrastrukturę. Co ciekawe, teraz po jednej stronie drogi biegną dwa chodniki. Jak się okazuje, poprzedni chodnik biegnie po prywatnych gruntach. Nowy jest już w pasie drogowym. Niestety, droga nie jest wyposażona w ścieżkę rowerową.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej na czele ze Starostą Skarżyskim Arturem Berusem, Gminy Skarżysko Kościelne na czele z wójtem Jackiem Bryzikiem oraz parlamentarzyści – Agata Wojtyszek i Jarosław Rusiecki.

– Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla mieszkańców powiatu skarżyskiego, a w szczególności dla mieszkańców Grzybowej Góry – mówił starosta, dziękując innym samorządom oraz parlamentarzystom za wsparcie finansowe prac remontowych.

Starosta dziękował też wykonawcy, firmie TRAKT z Górek Szczukowski koło Kielc. Wiceprezes zarząd firmy Przemysław Pypeć podkreślił wzorową współpracę z samorządami.

Przebudowa fragmentu tej drogi kosztował blisko 4,5 miliona złotych. Pieniądze pochodziły z:

  • ponad 2,5 miliona złotych – Państwowy Fundusz Dróg Samorządowych
  • prawie 900 tysięcy złotych – Gmina Skarżysko Kościelne
  • blisko 1 milion złotych – Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej