Rozpoczął się remont przejazdu w Lipowym Polu. Kierowcy jeżdżą objazdem wzdłuż torów

2333
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Rozpoczęła się przebudowa przejazdu kolejowego w Lipowym Polu. Na czas remontu wyznaczono objazd. Droga przez Lipowe Pole to z kolei jeden z objazdów na czas przebudowy wiaduktu nad torami w Skarżysku-Kamiennej.

W poniedziałek 19 lipca 2021 roku rozpoczął się remont objazdu kolejowego na linii kolejowej nr 8 w Lipowym Polu. Potrwa do 26 lipca. Na czas prac pociągi będą poruszać się po jednym torze. Najpierw cztery dni jednym, a potem cztery dni drugim.

Przejazd zostanie gruntownie przebudowany. Po zakończeniu prac przejazd przez tory będzie bardziej komfortowy dla kierowców, a wyższy standard sprawi, że będzie on mniej kłopotliwy również dla kolejarzy.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

AKTUALIZACJA
Przejazd kolejowy w Lipowym Polu został wyremontowany i otwarty zgodnie z planem.

przejazd kolejowy lipowe pole
Przejazd kolejowy w Lipowym Polu został przebudowany i ponownie otwarty 26 lipca 2021 roku

Objazd od szkoły do szkoły

Na czas przebudowy wyznaczono objazd. Od Lipowego Pola zaczyna się on przy tamtejszej szkole. Jadąc od strony Skarżyska należy skręcić za szkołą w prawo w ulicę Wesołą i zjechać na sam dół. Potem skręt w lewo i jedziemy wzdłuż torów aż do przejazdu kolejowego.

Przejazd ten jest na co dzień otwierany na życzenie, ale na czas remontu został otwarty i działa jak każdy zwykły przejazd. Należy zachować uwagę, ponieważ jest dość długi, a o zamknięciu sygnalizuje tylko dźwięk – nie ma sygnalizacji świetlnej.

Dalej po drugiej stronie skręcamy w prawo i również wzdłuż torów jedziemy aż do skrętu w lewo, wjeżdżając w ten sposób w ulicę Szkolną w Skarżysku Kościelnym. Przejazd kończy się na rondzie w pobliżu tamtejszej szkoły.

 

Objazd dla objazdu

Droga przez Lipowe Pole to jeden z objazdów dla zamkniętego na czas przebudowy wiaduktu nad torami w alei Piłsudskiego w Skarżysku. Choć generalnie dłuższy od tego przez osiedle Zachodnie, dla części kierowców jest krótszy.

 

Przebudowa wiaduktu w Skarżysku – zmiany w organizacji ruchu, zamknięte ulice, objazdy

Teraz przez kilka dni korzystający z niego zmotoryzowani muszą się liczyć z nieco dłuższym czasem potrzebnym dla pokonania drogi. W pierwszym dniu remontu przejazdu na objeździe w godzinach szczytu był całkiem spory ruch.

Znaczna część przejazdu biegnie po jezdni wykonanej z płyt budowlanych, więc nawierzchnia jest nierówna. Przed uruchomieniem objazdu droga ta została oczyszczona z zarośli rosnących na poboczach, więc jest wystarczająco szeroka, aby samochody mogły się bezpiecznie mijać.

Zobacz również:

Ruszyła rozbiórka kładki przy dworcu w Skarżysku. Przez tory przechodzimy inaczej

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

2 KOMENTARZE

  1. 🙂 🙂 🙂 skarżyskich parodii ciąg dalszy … Chaos komunikacyjny dopełniony 🙂 1) ul. Legionów – korki o długości powyżej 500 m w obu kierunkach, 2) Kościelne – dowiadujesz się nt. objazdu kiedy … dojedziesz do nieczynnego przejazdu 🙂 masz w plecy jakieś 6 km co najmniej 🙂 3) od tygodnia nie działa sygnalizacja świetlna na 2 kluczowych skrzyżowaniach i co ? I NIC !!! Kądzio Pierwszy nie znalazł czasu żeby skoordynować sprawę, ani jego ukochane dziecko CZK koordynowane przez kolejnego „młodego wykształconego z wielkich miast” zamiast SM-986 także 🙂 Ech … to miasto jest na niby: tu wszystko jest iluzją, również służby państwowe (niby urząd miasta, niby policja zaciekle walcząca ale z prostymi sprawami tj. niewłaściwe przejście przez jezdnię – przy nich leniwi strażacy pożarni to pikuś zresztą w ich profesji lenistwo to standard nawet w Wawie, niby starostwo – przytułek „dla znajomych króliczka” po studiach zaocznych). Może gdyby Kądzio Pierwszy wódz naczelny tego nieszczęsnego miasta mógł się sfotografować przy okazji rozwiązywania w/w problemów byłoby inaczej ? On tj. Breżniew odbiera defiladę w kabriolecie 🙂 Kabriolet już ma 🙂 Zresztą może jest to ocena niesprawiedliwa, wszakże szukanie inwestora w Las Vegas mogło spowodować zagubienie w zakamarkach wielkiego miasta w którym skądinąd nikt nie wie gdzie jest Polska 🙂 Za to w regionalnej abwehrze wiedzą gdzie jest Skarżysko- sława tutejszych Borewiczów dawno tam dotarła 🙂

  2. Swoja drogą … czy komuś przyszło na myśl żeby relokować część służb ratowniczych żeby mogły sprawnie reagować ratując życie, zdrowie i mienie ludzkie w/z z paraliżem komunikacyjnym miasta i okolic ?
    Uprzywilejowanie w ruchu nie załatwia sprawy, a każdy w temacie wie co to oznacza mieć wtedy kolizję: sąd uwzględnia okoliczność ale nie uwalnia od odpowiedzialności za spowodowanie 🙁
    Stacja PRM w Szydłowcu predzej dośle swój zespół do SK-Kościelnego i okolic niż właściwa terytorialnie stacja PRM w SK-K. Nad PSP się nie znęcam, bo akurat oni mają właściwe lokalizacje (swoją drogą obecna siedzibą OSP jest znakomita dla sekcji wypadkowej w/z bliskością S7 – ogniwo wypadkowe KPP zostanie tam gdzie ejst bo siedzibę mają full wypas a’la XXI wiek 🙂

Comments are closed.