Jest dotacja i wreszcie będzie rondo na Dolnej Kamiennej w Skarżysku

749
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Duże ułatwienie dla kierowców pojawi się na osiedlu Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej. U zbiegu ulic 1 Maja i Towarowej, naprzeciwko Biedronki, powstanie rondo.

O potrzebie budowy ronda w tym miejscu mówiło się już od ładnych paru lat. Plan powstał, gdy w miejscu obecnej Biedronki miał powstać market Netto, a inwestor miał partycypować w kosztach budowy.

Ostatecznie Netto nie powstało, ale market i tak stanął, co spowodowało, że wzmógł się ruch w tym miejscu. Wykonano prowizoryczne skróty dla kierowców, co tylko skomplikowało zasady ruchu drogowego.

OGŁOSZENIA

Budowa ronda będzie ułatwieniem nie tylko dla kierowców, ale również dla pieszych. Po usunięciu kładki i wybudowaniu tunelu pod torami miejsce to wymaga wyznaczenia także nowych ciągów pieszych.

Wszystko to zostanie wykonane wraz z zabudową ronda naprzeciwko Biedronki, u zbiegu ulic Towarowej i 1 Maja. Jeszcze w 2023 roku powstanie tu małe rondo.

Czy rondo u zbiegu Towarowej i 1 Maja jest potrzebne? – wypowiedz się w ankiecie:

Czy rondo u zbiegu Towarowej i 1 Maja jest potrzebne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

Powiat Skarżyski, który będzie inwestorem tej przebudowy, pozyskał na nią dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ponad 1,5 miliona złotych.

Dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskała również gmina Skarżysko-Kamienna na przebudowę ulicy Głównej:

Ulica Główna w Skarżysku będzie wyremontowana. Będzie kosztować kilka milionów złotych

W kosztach inwestycji, która została wyceniona na ponad 3 miliony złotych, partycypować będzie również właściciel terenu, na którym zlokalizowany jest  dyskont Biedronka.

Artur Berus, Starosta Skarżyski:

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Nasz samorząd pozyskał dofinansowanie na przebudowę kolejnej drogi powiatowej. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania.

Wraz z rondem zostaną wybudowane przejścia dla pieszych o podwyższonym standardzie oraz oświetlenie LED.

Cała inwestycja zakończy się w 2023 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here