Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - WOŚP - Gimnazjum nr 1 - Skarżysko
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Do skarżyskiego urzędu miasta wpłynęła odpowiedź od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na pytanie, czy wyraża ona zgodę, aby rondo w okolicy Kauflanda nazwać imieniem WOŚP.

Pomysłodawcą nadania rondu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej jest przewodniczący rady miasta Leszek Golik. Do fundacji wysłano więc pytanie o zgodę. Dziś taka zgoda, podpisana przez Jurka Owsiaka, wpłynęła do magistratu.

Jurek Owsiak osobiście otworzył rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skarżysku. Kliknij tutaj, aby zobaczyć relację

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W piśmie podpisanym przez Jurka czytamy m.in.:

Jesteśmy bardzo, bardzo radzi, że pragniecie rondu nadać imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To dla nas ogromny zaszczyt, a dla wszystkich wolontariuszy oraz tych, którzy przyczyniają się do organizacji finałów WOŚP, piękne podziękowanie, tym bardziej, że także Wasze miasto może korzystać z zakupionego sprzętu i prowadzonych przez nas programów medycznych i edukacyjnych.

Pozdrawiamy serdecznie.
Fundacja WOŚP i Jurek Owsiak

Jak informuje Izabela Szwagierek, rzecznik prasowy urzędu miasta, teraz przygotowany zostanie projekt uchwały i na najbliższej lub kolejnej sesji rady zostanie poddany głosowaniu. Jeśli radni wydadzą zgodę, rondo będzie już oficjalnie nosić imię Orkiestry.

Pomysłodawca nadania rondu imienia WOŚP Leszek Golik nie kryje zadowolenia z odpowiedzi Jurka Owsiaka i fundacji. – Mam nadzieję na uroczyste nadanie imienia. Byłoby idealnie, gdyby pojawił się ktoś z fundacji, a najlepiej, gdyby to był sam Jurek Owsiak – mówi.

Rondo znajduje się u zbiegu ulic Paryskiej, Norwida i Metalowców. Zostało wybudowane w 2014.

W ankiecie, którą zamieściliśmy w poprzednim artykule na ten temat, 76% czytelników uznało pomysł nadania rondu imienia WOŚP za dobry. Przeciwnego zdania było 24%.