Jest szansa na przebudowę skrzyżowania na Zachodnim. Zostało zgłoszone jako miejsce niebezpieczne

1542
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Skrzyżowanie ulic Legionów, Metalowców i Niepodległości na osiedlu Zachodnie w Skarżysku-Kamiennej należy do najbardziej skomplikowanych w mieście i wielu kierowcom sprawia problemy. Jest szansa na to, że przestanie być problemowe.

Kilka tygodni temu publikowaliśmy ankietę dotycząca Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla fragmentu osiedli Zachodnie i Doliska. Wśród pomysłów na zmiany na tym terenie wiele osób wskazywało potrzebę przebudowy ww. skrzyżowania.

Plan zagospodarowania nie będzie określał co prawda, czy i jak należy przebudować to skrzyżowanie, ale nie jest wykluczone, że tak się stanie w najbliższych latach.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Wszystkie krzyżujące się w tym miejscu drogi podlegają starostwu powiatowemu. Powiat zgłosił przebudowę skrzyżowania do rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na Drogach Lokalnych w Województwie Świętokrzyskim BEZPIECZNI NA 5+. Ten rządowy program koordynuje Świętokrzyski Urząd Wojewódzki.

Samorząd zaproponował przebudowę skrzyżowania na rondo z aktywnymi przejściami dla pieszych i pozostałą niezbędną infrastrukturą.

Program BEZPIECZNI NA 5+ będzie realizowany do 2023 roku. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy propozycja przebudowy tego ronda ostatecznie będzie zatwierdzona, ale są na to spore szanse.

Jak informuje Jolanta Jagiełło, rzecznik prasowy starostwa, z korespondencji, którą powiat otrzymał w lipcu 2019 r. ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, wynika, że zadanie to może na etapie oceny merytorycznej uzyskać dodatkowo 8 punktów w kryterium wpływu zadania na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stanowi to ponad 10% całkowitej oceny wniosku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here