Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zakończona. Skarżyszczanie wykręcili tysiące kilometrów.

1313
Renata Bastrzyk i Marek Pisarek, najlepsi w Skarżysku w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021, czyli rowerowa rywalizacja na przejechane kilometry, dobiegła końca. Poznaliśmy najlepsze miasta, a w nich najlepszych cyklistów. W tej ogólnopolskie rywalizacji brało udział też Skarżysko.

Nasze miasto po raz drugi przystąpiło do rywalizacji zaproponowanej przez Bydgoszcz. W zeszłym roku zajęliśmy 11. miejsce w Polsce. W tym roku w rankingu byliśmy niżej, ale za to przejechaliśmy więcej kilometrów. Rywalizacja staje się coraz popularniejsza w skali kraju.

Blisko 60 tysięcy kilometrów – tyle przez cały czerwiec przejechali skarżyszczanie i nie-skarżyszczanie jeżdżący dla naszego miasta. Wiele kilometrów wykręciły osoby pochodzące ze Skarżyska, dziś rozsiane po całym świecie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Taka liczba kilometrów dała nam 19. miejsce w Polsce. Wygrała zdecydowanie po raz trzeci z rzędu Nowa Sól. Nagród głównych jako miasto więc nie zdobyliśmy, ale za to zdobyli je uczestnicy – dziesięć najlepszych pań i dziesięciu najlepszych panów otrzymało nagrody ufundowane przez MCSiR oraz urząd miasta.

Wielu mieszkańców Skarżyska miało na koniec zabawy na liczniku naprawdę imponujące liczby przejechanych kilometrów. Najwięcej, ponad 3 tysiące, wykręcił Marek Pisarek i to on był najlepszy wśród mężczyzn. Wśród kobiet kręcących kilometry dla Skarżyska pierwsze miejsce zajęła Renata Bastrzyk.

– Sporo lat już jeżdżę. Tak półwyczynowo to ze dwadzieścia lat będzie. Dla zdrowia przede wszystkim. Na co dzień aż tak dużo kilometrów nie pokonuję. W miesiącu średnio wykręcam ok. 1200–1300 km. Kilometry robiłem na szosie, głównie na starej siódemce. Zrobić trzy tysiące kilometrów nie było łatwo. Pogoda dopiekała, ale fajnie było – powiedział Marek Pisarek.

Nagrody, sportowe gadżety i bony do Decathlonu, uczestnikom wręczali zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka i dyrektor MCSiR Janusz Sztompke.

– Liczny udział w tym roku to prognostyk na to, że z roku na rok liczba mieszkańców biorących udział w rywalizacji będzie coraz większa. Fajnie państwo promujecie miasto, a przy okazji, mam nadzieję, dobrze się bawicie. Bardzo za to w imieniu władz miasta dziękuję. My postaramy się zagwarantować nagrody również w kolejnych latach – powiedział Krzysztof Myszka.

Za udział dziękował również koordynator Rowerowej Stolicy Polski, pracownik MCSiR, Zbigniew Biber.

– Bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom zabawy. Uczestnicy RSC mogli wziąć udział w grach miejskich (Skarżyski trening, Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej i Zalewy Powiatu Skarżyskiego). Wiem, że niektórzy poświęcili swoje urlopy, by kręcić kilometry dla Skarżyska. Już dziś zapraszam na kolejną edycję Rowerowej Stolicy Polski – powiedział.

O Puchar Rowerowej Stolicy Polski rywalizowały 53. miasta. Z województwa świętokrzyskiego startowały: Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski i Skarżysko-Kamienna. Z tej trójki najlepsze było Skarżysko.

Skarżyszczanie rywalizowali w trzech grupach – ogólnej, Dla miasta Skarżyska-Kamiennej oraz Szkoły Podstawowej z Boru

A to najlepsze wyniki indywidualne skarżyszczan:

Kobiety:

 1. Renata Bastrzyk – 1817,39 km
 2. Katarzyna Biber – 1246,23 km
 3. Justyna Biber – 1135,79 km
 4. Czesława Czerwiak – 1027,06 km
 5. Ewa Brzeska – 709,54 km
 6. Anna Gołębska – 537,82 km
 7. Anna Giermakowska – 404,45 km
 8. Urszula Kloch – 345,30 km
 9. Katarzyna Nowek – 183,65 km
 10. Barbara Dubiel – 169,00 km

Mężczyźni:

 1. Marek Pisarek – 3002,95 km
 2. Artur Skrzypczyński – 2878,50 km
 3. Cezary Podlewski – 2617,95 km
 4. Michał Fiutowski – 2406,02 km
 5. Rafał Oleś – 2352,74 km
 6. Paweł Nowak – 2132,88 km
 7. Zbyszek Biber – 1683 km
 8. Grzegorz Pyra – 1634,94 km
 9. Uczestnik anonimowy – 1622,68 km
 10. Sławomir Jankowski – 1538,53 km

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to