Rozkwitną Od Nowa! Centrum Spotkań Międzypokoleniowych w Skarżysku uratowane!

2824
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Centrum Spotkań Międzypokoleniowych, które kilka miesięcy temu powstało w Skarżysku, było zagrożone likwidacją. Tak jednak się nie stanie, bo wzięło je pod swoje skrzydła Stowarzyszenie Od Nowa Karoliny Nowek. Seniorzy są szczęśliwi, że nadal będą mieć miejsce, które już bardzo polubili.

Miejsce to powstało we wrześniu 2023 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Rozkwitaj, działającego w Kielcach i Skarżysku-Kamiennej. Znajduje się w kolejowym budynku przy ul. Niepodległości 94B. Utworzone zostało głównie z myślą o seniorach, a zostało nazwane „międzypokoleniowym”, ponieważ seniorzy mieli zapraszać do integracji młodszych mieszkańców miasta.

Miłe złego początki

Początkowo wszystko było super. Seniorzy byli zachwyceni miejscem, jego atmosferą, a przede wszystkim własnym towarzystwem. Niestety, z czasem kielecko-skarżyskiemu stowarzyszeniu zaczęło brakować środków na jego utrzymanie. Jak poinformowało stowarzyszanie, koszty związane z utrzymaniem tego obiektu przerosły jego możliwości finansowe. Stowarzyszenie Rozkwitaj postanowiło skupić się na działalności w stolicy województwa.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Gdy wydawało się, że skarżyskie centrum przestanie istnieć, rękę do seniorów i ich opiekunki Katarzyny Sieradzkiej pomocną dłoń wyciągnęła Karolina Nowek, która prowadzi Stowarzyszenie Od Nowa, i wzięła seniorów pod swoje skrzydła.

A jednak rozkwitną Od Nowa!

Centrum Spotkań Międzypokoleniowych od początku lutego jest więc częścią Stowarzyszenia Od Nowa. Seniorzy nadal będą mogli się spotykać, integrować, uczestniczyć w zajęciach i spędzać czas na wiele innych sposobów.

Seniorzy mogą być spokojni. Miejsce będzie istnieć. Będziemy pozyskiwać środki na funkcjonowanie tego miejsca, żeby seniorzy mogli się aktywizować, żeby mogli razem spędzać czas, żeby im tutaj było po prostu dobrze ze sobą.

Mamy wiele pomysłów i będziemy je wcielać w życie. Będziemy walczyć o to miejsce. To miejsce musi i będzie istnieć, a seniorzy nie będą się tu nudzić. Katarzyna Sieradzka jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu, żeby tym miejscem pokierować tak jak trzeba.
Karolina Nowek, prezeska Stowarzyszenia Od Nowa

Karolina Nowek (z lewej) i Katarzyna Sieradzka

Katarzyna Sieradzka, która do niedawna jeszcze była w zarządzie Stowarzyszenia Rozkwitaj, jest przeszczęśliwa, że udało się uratować miejsce, które tak szybko stało się drugim domem dla wielu osób w starszym wieku.

Zaczynamy od nowa. Dosłownie i w nawiązaniu do nazwy stowarzyszenia. Dziękuję Karolinie Nowek, bo to miejsce jest bardzo potrzebne. Dostaliśmy nowej energii i zapału do działania. Dla mnie to nie tylko miejsce, to przede wszystkim ludzie, którzy tu przychodzą. Zrobimy wszystko, żeby trwało, bo są osoby, które tego potrzebują i są osoby, które chcą wspierać to miejsce. Marzy mi się siedziba z terenem zielonym i utworzenie ogrodu sensorycznego, ale to na przyszłość. Teraz jestem tak szczęśliwa, że to miejsce przetrwa, aż brak mi słów, żeby to odpowiednio wyrazić.Katarzyna Sieradzka

Seniorzy, czyli najważniejsze sposoby w tym miejscu, też się oczywiście cieszą. Widać to zresztą po uśmiechach na ich twarzach. Widać, że w tym miejscu dominują dobre emocje.

Bardzo to lubię to miejsce. Spotykamy się na kawie, na herbacie, organizujemy sobie czas. Nie dopuszczaliśmy do siebie możliwości, żeby to miejsce mogło zniknąć. Będziemy dalej o nie walczyć, jak będzie trzeba.Alfreda Zep

Stowarzyszenie Od Nowa zaprasza seniorów do przyłączania się do Centrum Spotkań Międzypokoleniowych. Seniorzy spotykają się w dni powszednie w godz. 10.00–13.00. Centrum znajduje się przy ul. Niepodległości 94B. Obecnie odbywają się tutaj spotkania, zajęcia manualne, ale w planach są również zajęcia rekreacyjne i spotkania z ciekawymi gośćmi, a w cieplejszych porach roku również wyjścia na zewnątrz w postaci wycieczek czy spacerów.

Tu działa Centrum Spotkań Międzypokoleniowych Stowarzyszenia Od Nowa

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to