REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Szanowni Państwo,

Jest mi niezmiernie miło móc skierować poniższe słowa do Państwa, abyśmy mogli poznać się bliżej. Szczególnie miło mi zrobić to w czasie tak szczególnym jak okres świąteczno-noworoczny, czyli czas jednoczenia się, wspierania i okazywania dobrych emocji.

Nazywam się Karolina Nowek. Od trzynastu lat jestem skarżyszczanką, od dziesięciu lat szczęśliwą mężatką. W obu przypadkach stało się to za sprawą mojego męża Łukasza, który jest skarżyszczaninem, więc i ja zamieszkałam w mieście nad Kamienną. Jednakże pochodzę z bardzo bliska, bo z Szydłowca. Tam spędziłam dzieciństwo i młodzieńcze lata. Szydłowiec i Skarżysko znajdują się tak blisko siebie, więc i Skarżysko od dawna było i mnie bliskie. Dziś jest mi bliższe jeszcze bardziej. Zżyłam się ze Skarżyskiem i dziś mogę o sobie powiedzieć – jestem skarżyszczanką! Skarżysko to piękne miasto, ze wspaniałą, choć niedługą historią, a jednocześnie z ogromnym potencjałem. Wsparcia wymaga miasto jako całość oraz jego mieszkańcy. Stąd moje zaangażowanie w nasze wspólne sprawy.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Od zawsze byłam aktywna, czy to zawodowo, społecznie czy prywatnie. Zawsze daję od siebie więcej, niż się ode mnie oczekuje czy wymaga. Pochodzę z rodziny wielodzietnej, mam siostrę i trzech braci. Rodzice od małego uczyli nas wrażliwości na innych i wpajali nam, że trzeba pomagać. Liczne rodzeństwo również przyczyniło się do tego, że od zawsze uczyłam się dzielić z innymi i zwracać uwagę na potrzeby osób wokół mnie. Stąd moje zaangażowanie w działalność charytatywną i społeczną, ale też i wspieranie działań od strony formalnej, administracyjnej. Działanie z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej przynosi mi mnóstwo satysfakcji, gdy widzę efekty, jakie z tych działań wynikają.

Działam dla Was. Konkretnie

W moich działaniach niewątpliwie pomaga mi wykształcenie oraz bogate doświadczanie zawodowe . Ukończyłam studia politologiczne, administracyjne i prawnicze. Przez dziesięć lat pracowałam w strukturach MSWiA jako pracownik cywilny Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Tam poznałam tajniki pracy administracyjnej. Wśród licznych obowiązków na plan pierwszy wysuwały się postępowania administracyjne i zamówienia publiczne. Szczególnie te drugie dały mi ogromną wiedzę na temat tego, jak pozyskiwać fundusze na wszelkie działania społeczne.

Wiedzę administracyjną pożytkuję w działalności gospodarczej, którą prowadzę już ponad rok, a jest nią Kompleksowa Obsługa Administracyjna. Swoją wiedzę z zakresu prawa administracyjnego przekazuję również studentom w Centrum Nauki i Biznesu Żak.

Karolina Nowek; fot. Agnieszka Zarychta Photography

Działam dla Was. Społecznie

Jeszcze pracując w Policji, na prośbę moich bliskich i znajomych zaangażowałam się w działania Stowarzyszenia Arka Noego. Ekipa Arki to wspaniali ludzie, którzy za cel postawili sobie pomagać ludziom, szczególnie młodym, którzy zmagają się z różnymi przeciwnościami losu. Do Arki Noego miałam przyjść tylko na chwilę, aby uporządkować kwestie administracyjne, a okazało się, że można razem zrobić o wiele więcej.

Pojawiło się wiele pomysłów na Arkę i jej rozwój. Wokół nas jest mnóstwo ludzi z pomysłami, energią i zapałem do działania. Często brakuje im tylko jednego – środków finansowych i wsparcia w ich pozyskiwaniu. Jako załoga Arki wspólnie pokonaliśmy te bariery, aby stowarzyszenie mogło działać jeszcze skuteczniej i swoimi działaniami mogło objąć jeszcze więcej osób. A proszę mi wierzyć, zapotrzebowanie na szeroko rozumiane wsparcie psychologiczne młodych ludzi jest ogromne. W czasie wspólnej a jednocześnie ciężkiej pracy pojawiło się wiele pomysłów, które udało nam się zrealizować. Stowarzyszenie Arka Noego rozwinęło swoje skrzydła, a pod tymi skrzydłami znalazło pomoc jeszcze więcej osób w potrzebie.

Działam dla Was. I dla Skarżyska Od Nowa

Przez te kilka lat pracy w Stowarzyszeniu Arka Noego spotkałam bardzo wiele osób w różnym wieku, które oprócz pomocy, którą świadczy Arka Noego, potrzebowały innego rodzaju wsparcia. Były to osoby, które często znajdowały się w ciężkiej sytuacji życiowej. Potrzebowały wsparcia materialnego, a często też i prawnego. Pomagałam tym ludziom, nie działając pod żadnym szyldem. Można powiedzieć, że w sposób nieformalny i anonimowy. Chęć, a często potrzeba, formalizacji pewnych działań skłoniły mnie do założenia własnego stowarzyszenia.

Tak zrodził się pomysł na Stowarzyszenie Od Nowa. Nazwa odnosi się do tego, że pomagamy osobom w potrzebie zacząć na nowo jakiś rozdział swojego życia, zacząć jego nowy etap, a zostawić za sobą ten stary, często gorszy. Wraz z ekipą stowarzyszenia, innymi organizacjami i firmami, które z nami współdziałają, chcemy pokazywać, że można zrobić coś inaczej i lepiej – zrobić coś od nowa.

W Przystani duża radość! Łazienki jak nowe, odnowione też korytarze, a do tego jeszcze prezenty od Fundacji Castorama

Stowarzyszenie Od Nowa pozwala na prowadzenie akcji pomocowych w dużo większym zakresie niż działalność, jaką prowadziłam przed jego założeniem. Dzięki temu mogłam i mogę prowadzić działania z korzyścią dla wielu mieszkańców miasta. Tak zrodziły się między innymi takie inicjatywy jak bieg sportowo-profilaktyczny Potop Skarżyski, pomoc remontowa dla Przystani, OnkoSpacer i inicjatywy propagujące profilaktykę raka piersi czy Dobre Wieczory, czyli spotkania integrujące mieszkańców naszego Skarżyska. Mam jeszcze wiele pomysłów, jak wprowadzić nową jakość w Skarżysku i mogę zapewnić, że będzie ciekawie.

Działam dla Was. Wspólnie z Wami

Najlepsze efekty w pracy na rzecz lokalnej społeczności przynosi łączenie sił we wspólnym celu. W Skarżysku jest wielu fantastycznych ludzi, którzy angażują się w działania organizowane przez Stowarzyszenie Od Nowa. Działamy wspólnie z innymi organizacjami, wspiera nas wiele firm i instytucji. To poczucie, że tak wiele osób widzi wspólny cel, sprawia mi największą satysfakcję.

Październik w Skarżysku jest różowy! Odbył się OnkoSpacer propagujący profilaktykę raka piersi i innych nowotworów kobiecych

Czuję wielką radość, kiedy widzę, że prowadzone akcje angażują mieszkańców Skarżyska, w pewnym sensie ich aktywizując. Wisienką na torcie jest to, że przynoszą one zamierzony efekt, o czym świadczą podziękowania, gratulacje i dobre słowo. Szczególną radość, której towarzyszy ogromne wzruszenie, sprawia mi pomaganie osobom, dla których los nie był łaskawy. Pomoc wychowankom placówki Przystań czy wsparcie Pauliny Pichety nie tylko dały satysfakcję, ale i ogromnie wzruszyły. Ogromną satysfakcję sprawiło mi przeprowadzenie akcji Model DOM, czyli wsparcie opiekunów dzieci z chorobą nowotworową. Udany był także Niepodległościowy Festiwal Sportu zorganizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości w 2022 roku.

W 2024 roku moim celem jest dalsze propagowanie akcji skierowanych do wszystkich mieszkańców miasta. Planuję kontynuowanie wydarzeń, które mają już charakter cykliczny takich jak choćby Potop Skarżyski, organizowany wspólnie z Pawłem Wernerem i Stowarzyszeniem Arka Noego. Będziemy także kontynuować spotkania pn. Dobry Wieczór z bardzo ciekawymi osobowościami, a także prowadzić działania skierowane do osób potrzebujących. Wkrótce podzielę się z Państwem bardziej szczegółowymi planami. Kalendarz inicjatyw na rok 2024 rok zapowiada się naprawdę bogato.

Święta w pigułce. Stowarzyszenie Od Nowa zaprosiło na przedświąteczne spotkania

 

Działam dla Was. Dziękuje Wam i zapraszam Was

Koniec jednego i początek kolejnego roku to naturalny czas podsumowań działań i czas planowania nowych. Dla mnie i osób, z którymi współpracuję, miniony rok był jednocześnie bardzo intensywny i satysfakcjonujący zarazem. Do dotychczasowych aktywności doszły nowe, a w 2024 roku planujemy wspólnie jeszcze więcej kolejnych.

Dziękuję wszystkim, dzięki którym plany moje, moich współpracowników i organizacji, w których działam i z którymi współpracuję, mogły dojść do skutku. Dziękuje również wszystkim mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej i okolic, którzy brali w nich udział. Cieszę, że mogliśmy zrobić coś dobrego, zrobić coś wspólnie.

Zapraszam do dalszej współpracy, dalszego działania na rzecz naszej małej ojczyzny i nas samych. Jestem otwarta na wszelkie pomysły, które budują lokalną społeczność i wzmacniają ją pod różnymi względami.

W nadchodzącym 2024 roku życzę Państwu wszystkiego, co najlepsze, obfitości wszystkiego, co przynosi radość i satysfakcję. Niech nowy rok będzie jeszcze lepszy, a jeśli ktoś wraz z jego początkiem planuje zacząć coś Od Nowa, to niech to się uda!

Zapraszam na moją stronę na Facebooku, gdzie można śledzić nasze działania, i przyłączać się do nich:

https://www.facebook.com/karolinanowekskarzysko

Pozdrawiam serdecznie.

Karolina Nowek

Karolina Nowek; fot. Agnieszka Zarychta Photography

Artykuł sponsorowany