ryszard rosinski malarz
Ryszard Rosiński
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej ponownie możemy oglądać obrazy Ryszarda Rosińskiego, skarżyskiego artysty. Po wernisażu można było posłuchać dobrego rocka i bluesa w wykonaniu zespołu Haze Acoustic Trio.

Wernisaż wystawy obrazów Ryszarda Rosińskiego towarzyszył III Międzynarodowemu Forum Inwestycyjnemu w Skarżysku. Specjalnie dla jego uczestników odbył się nawet wcześniejszy prewernisaż.

Wieczorny wernisaż komentarzem opatrzył kolekcjoner sztuki Andrzej Grabkowski. Obecny był także Krzysztof Gibaszewski, autor opisów obrazów w wydanym drukiem albumie malarstwa Ryszarda Rosińskiego.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Wystawa czynna jest do 22 września br. Wstęp jest bezpłatny.

Po wernisażu jego uczestnicy mogli w patio MCK posłuchać klasyki rocka i bluesa w wykonaniu tercetu Haze Acoustic Trio. Krzysztof Młudzik, Dawid Młudzik i Jacek Urlik wykonali muzykę, która miłośnikom malarstwa również się podobała.

Ryszard Rosiński urodził się w 1956 roku w Skarżysku, gdzie mieszka i tworzy. Indywidualista, który porzucił sztywne kanony uczelni i rozpoczął działalność jako artysta niezależny. Być może dzięki temu jego nieskażone malarstwo wyróżnia się oryginalnością i świeżością. Nie jest zwolennikiem hasła „sztuka dla sztuki”, a perfekcyjny warsztat nie przesłania głębokich przemyślanych treści, tworząc specyficzny nastrój niepokojącej melancholii, ubranej w statyczną formę.

Artysta dotychczasowymi wystawami przyzwyczaił swoich odbiorców do obrazów surrealistycznych, w mrocznym psychodelicznym klimacie. Jego twórczość nawiązuje – właśnie poprzez symbole elementy kosmicznej wręcz fantastyki – do podstawowych problemów jednostki ludzkiej i współczesnej cywilizacji z jej licznymi zagrożeniami. Poza głównym nurtem swojej twórczości z powodzeniem uprawia również malarstwo pejzażowe.

Haze Acoustic Trio to laureaci najważniejszych festiwali w Polsce m. in. Blues Express w Zakrzewie, Festiwal Thanks Jimi, Blues nad Bobrem, Rawa Blues czy Rockowisko. Koncertowali na deskach Warszawskiej Stodoły, Hard Rock Cafe, łódzkiej wytwórni Toya Studios oraz Spodka w Katowicach. Uczestniczyli w wielu trasach koncertowych, zagrali setki koncertów, w tym na zlotach motocyklowych w kraju i za granicą.

ryszard rosinski malarzhaze acoustic trio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here