I Ty możesz posadzić drzewo – nadleśnictwo będzie rozdawać sadzonki

2670
sadzimy las
fot. Lasy Państwowe
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W piątek wszystkie nadleśnictwa w Polsce, w tym Nadleśnictwo Skarżysko, będą za darmo rozdawać sadzonki drzew w ramach akcji #sadziMY las.

Akcja już się odbyła:

W Skarżysku rośnie 500 nowych drzew

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Każdy może się przyłączyć do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew i posadzić swoje własne. W każdym z nadleśnictw w kraju będzie można za darmo dostać sadzonkę drzewa.

Również Nadleśnictwo Skarżysko będzie takie sadzonki rozdawać. Będą one wydawane w piątek 26 kwietnia 2019 roku od godz. 9.00 do wyczerpania zapasów. Do wyboru będą: dąb, świerk, buk, modrzew i olsza.

Jak zdradza Michał Farys, zastępca nadleśniczego, zainteresowanie akcją już jest bardzo duże. – Dziś telefony nam się urywały. Wielu mieszkańców dzwoni i dopytuje o szczegóły – mówi, zachęcając jednocześnie, aby siedzibę nadleśnictwa odwiedzić jak najwcześniej.

Skarżyskie nadleśnictwo mieści się przy ul. Wiejskiej 1, przy skrzyżowaniu z ul. Szpitalną.

Drzewo będzie można posadzić na własnym gruncie, aby móc później je samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.

Tego samego dnia uroczystej inauguracji akcji #sadziMY dokona prezydent Andrzej Duda, który wraz z pierwszą damą weźmie udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Jakubowo w  Nadleśnictwie Rytel, jednej z wielu zniszczonych przez huragan stulecia w sierpniu 2017 r. Spotka się tam ponad 1000 osób, aby posadzić 100 ha nowego pokolenia lasu.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec – drewno – tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo.

Kilka tygodni temu las sadzili pracownicy skarżyskich oddziałów Polskiej Grupy Energetycznej w ramach akcji „Lasy pełne energii”:

Lasy pełne energii – skarżyscy energetycy dodają energii naszym lasom

 

sadzimy las
grafika: Lasy Państwowe

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to