Miły gest firmy Scarnet. Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku otrzymał w prezencie serwery rackowe

542
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Scarnet, skarżyska firma oferująca szeroki zakres usług informatycznych. sprawiła miły prezent Zespołowi Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej w postaci serwerów. Przydadzą się one i uczniom i nauczycielom.

Już wkrótce w skarżyskim „Elektryku” będą działać dwa nowe w szkole serwery rackowe. To prezent od firmy Scarnet, dostawcy internetu w Skarżysku, a także telewizji kablowej i wielu innych szeroko pojętych usług  informatycznych.

Serwery są dwa, produkcji firmy Dell. Zostaną zainstalowane w pracowni informatycznej. Z jednej strony będą  służyć właśnie jako serwer danych na użytek kadry nauczycielskiej, a z drugiej będą pomocą szkolną dla uczniów ZST, którzy nie będą musieli uczyć się tylko teoretycznie, ale zobaczą, jak takie urządzenia wyglądają i działają „w realu”.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

To właśnie głównie tym aspektem kierował się Paweł Sobótka, właściciel firmy Scarnet, chcąc umożliwić uczniom naukę na prawdziwym sprzęcie. Wraz z Przemysławem Małeckim, handlowcem firmy, w piątek 24 maja 2024 roku odwiedzili ZST i zostawili tam urządzenia. Zarówno ich gabaryty, jak i możliwości są spore, a to powinno się przełożyć na korzyści dla skarżyskiego „Elektryka”

Przekazaliśmy szkole serwery, które służyły u nas, ale nam nie są już potrzebne. Zdecydowaliśmy się je przekazać właśnie do Zespołu Szkół technicznych, czyli szkoły typowo technicznej do wykorzystania przez uczniów i nauczycieli. To sprzęt używany, ale technologie w nim zawarte nadal są aktualne i uznaliśmy, że lepszym posunięciem będzie przekazać sprzęt do szkoły, aby mógł jeszcze posłużyć. Chcieliśmy, żeby korzystali z nich uczniowie, ale okazało się, że szkoła też ma potrzebę utworzenia serwera plików i wirtualizacji, więc korzyść będzie podwójna.Paweł Sobótka, właściciel firmy Scarnet

Taki sprzęt do tanich nie należy, więc z podarunku cieszą się dyrektor ZST Andrzej Kotwica oraz nauczyciel informatyki Przemysław Janicki.

Myśleliśmy o takim serwerze już od dawna, ale jak to zawsze bywa, brakuje pieniędzy, a są to kwoty rzędu tysięcy złotych. Zawsze są inne często pilniejsze potrzeby. Teraz taki serwer już mamy i będzie to idealne rozwiązanie zarówno dla uczniów, którzy będą na nich pracować, jak i dla nauczycieli, którzy będą na nim przetrzymywać materiały dydaktyczne. Sam jestem informatykiem, więc doskonale zdaję sobie sprawę, jak to potrzebne wyposażenie.Andrzej Kotwica, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych

Scarnet pomaga uczniom Zespołu Szkół Technicznych w zdobywaniu wiedzy, a trzeba wiedzieć, że aktualnie w firmie praktyki odbywają właśnie uczniowie tej szkoły. Uczniowie będą mogli więc odwdzięczyć się firmie kompetencjami zdobytymi na sprzęcie przez nią podarowanym.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to