Leśna ścieżka z drogą różańcową już otwarta i poświęcona

4028
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Leśnicy i duchowni dokonali uroczystego otwarcia i poświęcenia nowo wytyczonej ścieżki historyczno-przyrodniczo-edukacyjnej i drogi różańcowej, które znajdują się w lesie w okolicach siedziby Nadleśnictwa Skarżysko.

O ścieżce historyczno-przyrodniczo-edukacyjnej w Skarżysku, która jest połączona z drogą różańcową, pisaliśmy dzień wcześniej. Teraz jest ona już nie tylko gotowa, ale też oficjalnie otwarta oraz poświęcona.

Otwarcia i poświęcenia dokonali duchowni – Biskup Radomski Henryk Tomasik i kustosz Ostrej Bramy w Skarżysku ksiądz prałat Jerzy Karbownik – oraz leśnicy – na czele z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Andrzejem Matysiakiem.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Ksiądz Jerzy Karbownik dziękował leśnikom za zrealizowanie jego inicjatywy, nie szczędząc bardzo ciepłych słów, a biskup Henryk Tomasik podkreślił udane wkomponowanie drogi różańcowej w skarżyski las, również dziękując za jej wykonanie.

Wykonanie ścieżki był elementem obchodów 15-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej w skarżyskim sanktuarium połączonego z 100. Rocznicą urodzin papieża Jana Pawła II. Potem w Ostrej Bramie najpierw odbył się koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, a następne msza święta, którą z biskupem Tomasikiem koncelebrował ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

O ścieżce historyczno-przyrodniczo-edukacyjnej i drodze różańcowej w Skarżysku-Kamiennej więcej tutaj:

Ścieżką przyrody do Maryi – ścieżka historyczno-przyrodniczo-edukacyjna z drogą różańcową powstała w Skarżysku

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to