Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

„Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest poprawa bezpieczeństwa osób w wieku 60+ poruszających się w ruchu ulicznym. Jedno ze spotkań odbyło się w Skarżysku.

Warsztaty z cyklu „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” to spotkania z policjantami i ekspertami ruchu drogowego. Ich celem jest wskazanie najpoważniejszych zagrożeń, jakie stanowią niebezpieczeństwo dla osób w starszym wieku.

Mariusz Sztal, ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, który powitał zebranych, podkreślił, że aż 42% poszkodowanych w zdarzeniach drogowych to osoby powyżej 60 roku życia. Takim statystykom sprzyja z jednej strony starzenie się społeczeństwa, a z drugiej systematyczny wzrost natężenia ruchu drogowego.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Młodszy aspirant Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wskazywał na największe zagrożenia, na jakie narażeni są nie tylko osoby starsze, ale i każdy uczestnik ruchu. Podkreślał znaczenie noszenia elementów odblaskowych poprawiających widoczność pieszych i rowerzystów. – Nie wstydźmy się nosić odblasków, szczególnie przy złej pogodzie – apelował.

Policjant przekonywał, że warto zachować zasadę ograniczonego zaufania, a przejście dla pieszych nie daje gwarancji, że osobie przechodzącej przez jezdnię nic się nie stanie. Jego zdaniem seniorzy generalnie znają zasady poruszania się w ruchu ulicznym, ale często nie wiedzą, jak je zastosować w praktyce.

Jako że jednym z podstawowych środków lokomocji seniorów jest rower, każdy z uczestników spotkania mógł przyjechać swoim jednośladem i w specjalnie przygotowanym punkcie dokonać jego kontroli oraz bezpłatnego doposażenia w elementy odblaskowe.

Więcej o akcji: seniornadrodze.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here