Po wielkich emocjach STS Skarżysko w ćwierćfinale mistrzostw Polski w siatkówce. Gala była blisko

834
Młodzicy STS Skarżysko-Kamienna; fot. STS/Facebook
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dwie siatkarskie drużyny ze Skarżyska-Kamiennej, obie w kategorii młodzik, walczyły w miniony weekend w 1/8 mistrzostw Polski i obie rozgrywały emocjonujące mecze. STS Skarżysko wywalczył awans, a Gala Skarżysko było bardzo blisko.

Siatkówka jest naszym sportem narodowym, co nie dziwi, bo męska reprezentacja Polski jest światową potęgą. W seniorskiej reprezentacji w tym momencie nie mamy skarżyszczan, choć kiedyś mieliśmy, ale mamy w młodzieżowych. Zawodników rodem z STS-u mamy w czołowych polskich klubach. Wśród kobiet jeszcze nie, ale wszystko przed nami.

Podstawy ku temu są, ponieważ mamy utalentowaną młodzież. W miniony weekend 23 i 24 marca 2024 roku nasze kluby rywalizowały turniejach 1/8 mistrzostw Polski młodziczek i młodzików.

Gala gościnna w roli gospodyń

Ekipa trenowana przez byłego siatkarza STS Michała Waligórę była gospodarzem turnieju 1/8 MP rozegranego na hali MCSiR w Skarżysku.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Nasze dziewczęta niestety nie awansowały do dalszych rozgrywek. Duże znaczenie miał pierwszy mecz, w którym po wygraniu pierwszego seta, drugi przegrały po zaciętej walce, choć miały szansę rozstrzygnąć go na swoją korzyść. Cały mecz przegrały 1:2 w setach. Potem przegrały ze Spartą Kraków i wygrana w ostatnim spotkaniu z MOSiR Dębica już nie dała awansu.

Nie udało się awansować, ale ten turniej pokazał, że potencjał tej drużyny kiedyś wypali. Ja wierzę w to mocno. Jest to drużyna, która stworzyła fajny kolektyw i to będzie procentować w przyszłości.Michał Waligóra

Wyniki turnieju 1/8 mistrzostw Polski młodziczek w siatkówce:

Gala Skarżysko-Kamienna – TSP Lublin 1:2 (25:19, 23:25, 8:15)
Gala Skarżysko-Kamienna – SMS Sparta UJ Kraków 0:2 (13:25, 18:25)
Gala Skarżysko-Kamienna – MOSiR Dębica 2:0 (25:21, 25:17)

Gala grała w składzie: Amelia Barszcz, Katarzyna Głodzińska, Nikola Fornal, Wiktoria Karcz, Nadia Zagożdżon, Gabriela Ubysz, Izabela Szmidt, Emilia Solecka, Barbara Grudnicka, Maja Kosowska, Maria Figarska. Trener: Michał Waligóra.

Młodziczki Gala Skarżysko-Kamienna; fot. Gala Skarżysko/Facebook

STS Skarżysko gra dalej!

Awans wywalczyli za to młodzicy Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego. Tutaj również były wielkie emocje, a o zwycięstwie decydowały pojedyncze piłki. Nasi młodzi siatkarze zafundowali swoim trenerom, Tomaszowi Frąckiewiczowi i Grzegorzowi Wierzbowiczowi, kibicom i samym sobie istny rollercoaster emocjonalny.

Pierwszy mecz, ze Stalą Poniatowa, wygraliśmy dosyć gładko. W drugim liczyliśmy na nawiązanie walki ze Spartą Kraków. Niestety, zostaliśmy zbici dotkliwie i przegraliśmy wyraźnie. W trzecim meczu, z Dębowcem, dwa pierwsze sety zaczynaliśmy sety dobrze, wychodziliśmy na wysokie prowadzenie. W pierwszym przegraliśmy, w drugim wygraliśmy. Zadecydował tie-break, w którym prowadziliśmy 7:4, żeby zaraz zrobiło się 8:11. Potem było 11:14 i już trzeba było dużo szczęścia. Ostatecznie wygraliśmy 21:19.Grzegorz Wierzbowicz

Jak dodaje Grzegorz Wierzbowicz, chłopcy wykonali już zakładany plan minimum, a jako że większość zawodników urodzona jest w młodszym roczniku młodzika, czyli 2010, to ich najlepszy czas przypadnie na następny sezon.

Jednak już w tym sezonie oczywiście nie poddają się i zawalczą o jak najlepszy wynik w 1/4 mistrzostw kraju. Turniej ćwierćfinałowy odbędzie się 6 i 7 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Rywalami skarżyszczan będą: AKS V LO Rzeszów, ENEA Energetyk Poznań i Karpaty MOSiR Krosno.