Sztuka SKART-u na 100-lecie Skarżyska. Nasze miasto oczami artystów na wystawie w MCK

1058
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyski Klub twórców SKART to kolejna grupa, która uczciła jubileusz 100-lecia Skarżyska-Kamiennej. Artyści ze Skarżyska i okolic zrobili to za pomocą sztuki, czyli tak, jak potrafią najlepiej.

Skarżysko-Kamienna w 2023 roku obchodzi setną rocznicę otrzymania praw miejskich. Ten wyjątkowy jubileusz jest uświetniany rozmaitymi wydarzeniami. Część z nich odbywa się właśnie w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Wystawę SKART-u poprzedziła inna. Zdjęcia, czyli wystawę złożoną ze 100 portretów skarżyszczan, zastąpiły teraz dzieła członków Skarżyskiego Klubu Twórców SKART.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Wystawa rozpoczęła się 1 września 2023 roku tradycyjnym wernisażem. Dyrektorka MCK Grażyna Majewska i prezeska SKART-u Halina Skrzeczyna przywitały uczestników wydarzenia, w tym liczne grono SKART-owców, i zaprosiły do oglądania wystawy.

A jest na niej kilkadziesiąt dzieł. Dominują obrazy, ale są też rzeźby i koronki, a wprawne oko dopatrzy się też jednego dzieła wykonanego metodą haftu krzyżykowego.

Wśród nich najwięcej widoków, które każdy skarżyszczanin na pewno rozpozna, bo są to miejsca tak charakterystyczne jak osiedle Milica, tereny kolejowe czy zalew Rejów.

Uczestnikom w podziwianiu kunsztu naszych artystów czas umilał Krzysztof Sokołowski, który wykonywał na gitarze znane piosenki.

Na wystawie na 100-lecie Skarżyska swoje prace prezentują: Halina Skrzeczyna, Barbara Obara, Kinga Sadza, Lidia Cieślik, Magdalena Chmielewska, Anita Buła, Halina Miernik, Anna Chodniewicz-Pająk, Alina Krupa, Lucyna Kozłowska, Iwona Półtorak, Maja Malinowska, Urszula Ludew, Lucjan Łabuda, Jacek Łabuda, Andrzej Kozłowski, Roman Kornecki, Mirosław Madej, Bogusław Jelonek i Michał Nowek.

skart skarżysko
Ekipa SKART-u wraz z Krzysztofem Sokołowskim, który akompaniował na gitarze

Wystawa będzie do obejrzenia do 22 września 2023 roku. Jest czynna w godzinach otwarcia Miejskiego Centrum Kultury. Wstęp jest bezpłatny.

Na kolejnej wystawie w MCK również będzie zaprezentowany dorobek grupy SKART. Będzie to pokłosie niedawnego pleneru malarskiego SKART-u w Bieszczadach.

Zapraszamy!

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to