REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Coroczna wystawa zbiorowa artystów SKART-u i nie tylko jest już otwarta w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku. Obejrzeć można niej nie tylko obrazy, choć te dominują.

Po wystawach indywidualnych artystów skupionych w Skarżyskim Klubie Twórców SKART przychodzi zawsze co roku czas na wystawę zbiorową. Rozpoczęła się on wernisażem.

Artyści ze Skarżyska i okolic przygotowali dzieła z różnorodnych dziedzin sztuki. Na wystawie jest malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, wycinanka, koronkarstwo, haft krzyżykowy, fotografia, a nawet metaloplastyka.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Wernisaż rozpoczął się od występu skarżyskiej wokalistki Patrycji Zarychty. Nastrojowe piosenki  idealnie wkomponowały się w atmosferę tego wieczoru.

Obecny na wernisażu prezydent Skarżyska Konrad Krönig podziękował SKART-owcom za aktywność. – Dziękuję za upowszechnianie kultury w Skarżysku. Promujecie w ten sposób nasze miasto w całej Polsce. Gratuluję dotychczasowych sukcesów i życzę kolejnych – powiedział.

Prezydent wraz z dyrektor MCK Katarzyną Michnowską-Małek wręczyli wszystkim artystom dyplomy, a Roman Kornecki, który kieruje SKART-em, szczególnie uhonorował dwoje artystów, którzy wyróżniają się stażem na skarżyskiej scenie artystycznej. – Krystyna Bondel i Czesław Góralski to nasi seniorzy. Są z nami od zawsze i byli, nawet gdy nas jeszcze nie było – powiedział.

W przyszłym roku minie 20 lat od utworzenia Skarżyskiego Klubu Twórców SKART. Choć skarżyscy artyści, również ci skupieni w klubie, tworzyli wcześniej, to właśnie wtedy formalnie utworzono SKART. Jak przyznali, marzy im się wydanie jubileuszowego albumu.

Wystawa będzie czynna do 5 maja 2019 roku w godzinach funkcjonowania MCK. Wstęp na wernisaż i na wystawę jest wolny.

Na wystawie swoje dzieła prezentują: Krystyna Bondel, Lidia Cieślik, Czesław Góralski, Bogusław Jelonek, Roman Kornecki, Lucyna Kozłowska, Andrzej Kozłowski, Lucjan Łabuda, Mirosław Madej, Wacław Makocki, Maja Malinowska, Halina Miernik, Barbara Obara, Anna Pająk, Halina Pela, Mieczysław Pela, Anna Pląder, Iwona Półtorak, Ryszard Rosiński, Dorota Wosik, Amelia Zawadzka i Jacek Żak.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to