REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Skarżyski Marsz Różowej Wstążeczki przy pięknej jesiennej pogodzie przeszedł z Plant na plac Staffa. Uczestnicy propagowali w ten sposób profilaktykę raka piersi. Kolor różowy jest właśnie symbolem walki z tym niebezpiecznym nowotworem.

Od dziewięciu lat mieszkańcy miasta, w tym skarżyskie amazonki, młodzież szkolna i władze, propagują w ten sposób profilaktykę raka piersi i innych kobiecych chorób. Kolorowy i głośny marsz na czele z „egipską” ciężarówką firmy transportowej Łukasz przeszedł ulicą Tysiąclecia na plac Staffa, gdzie odbył się piknik profilaktyczny.

Na nim można było wykonać badania mammograficzne i cytologiczne, a także zmierzyć sobie ciśnienie krwi i poziom cukru. Do marszu przyłączyły się też firmy i instytucje oferujące usługi prozdrowotne, jak Naturhouse Skarżysko-Kamienna, gdzie można zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Na uczestników czekało  sporo innych atrakcji, w tym poczęstunek (tym razem przygotowały go Grzybowianki), saturator miejskich wodociągów oraz występy artystyczne Studium Instrumentów Etnicznych i Strefy Tańca Art-Dance.

W tym roku odbył się też pokaz ścinania włosów na peruki dla osób chorych onkologicznie w wykonaniu Anety Załęckiej.

Organizatorzy marszu nagrodzili też laureatów konkursu plastycznego propagującego badania profilaktyczne.

 

Marsz Różowej Wstążeczki organizują: Skarżyski Klub Amazonek, Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”, Państwowa Inspekcja Sanitarna (sanepid), ZOZ Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury, Centrum Integracji Społecznej, Polski Czerwony Krzyż oddział Skarżysko-Kamienna i MOPS w Skarżysku-Kamiennej.