Drugi tom Skarżyskiego Słownika Biograficznego już wkrótce!

1550
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Miłośnicy historii Skarżyska-Kamiennej już wkrótce będą mogli czytać drugi tom Skarżyskiego Słownika Biograficznego. Ukaże się w wersji papierowej i cyfrowej.

Po niemal trzynastu latach od wydania tomu pierwszego skarżyski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego opracował drugą część. Było to możliwe dzięki współpracy z Fundacją Wczoraj dla Jutra, która otrzymała dofinansowanie od samorządu Województwa Świętokrzyskiego.

Drugi tom będzie dostępny w wersji cyfrowej i papierowej. Ta pierwsza będzie darmowa i będzie między innymi dostępna na naszym portalu obok innych wydawnictw PTH Oddziału Skarżysko-Kamienna.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Chwilę później ukaże się wydanie papierowe, które z kolei otrzymało wsparcie finansowe od Starostwa Powiatowego.

W drugim wydaniu będziemy mogli zapoznać się z kilkudziesięcioma  biogramami osób związanych ze Skarżyskiem-Kamienną i naszym regionem. Znajdą się tam sylwetki osób, których z różnych powodów nie udało się umieścić w pierwszym tomie. Będą też biogramy zasłużonych dla miasta ludzi zmarłych w ostatnim czasie, jak choćby Henryk Czech czy Jerzy Krauze.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych biogramów ze słownika.

Również niedługo ukaże się kolejny tom rocznika skarżyskiego oddziału PTH, czyli wydawnictwo „Z dziejów regionu i miasta”. Będzie to już dwunasty tom.

Wszystkie poprzednie tomy „Z dziejów regionu i miasta” w wersji cyfrowej są dostępne tutaj:

Polskie Towarzystwo Historyczne – Oddział Skarżysko-Kamienna

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here