REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Skarżyskie Święto Fabryk zaprasza na jubileuszową edycję imprezy. Miłośnicy sztuki dalekiej od mainstreamu będą więc mieli podwójne święto.

Skarżyskie Święto Fabryk 2022 będzie dziesiątą edycją wydarzenia, które skupi twórców muzyki, literatury, filmu i innych dziedzin sztuki oraz, oczywiście, miłośników wyżej wymienionych.

Tak było w zeszłym roku na Skarżyskim Święcie Fabryk:

Skarżyskie Święto Fabryk 2021: Muzyczna podróż do industrialnych korzeni miasta

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

W tym roku również będzie różnorodny repertuar, a w nim:

10 lat Święta Fabryk – prezentacja i krótkie podsumowanie z okazji dziesiątej edycji imprezy.

Zaczynaliśmy od starego, zardzewiałego klucza francuskiego i pudełka zapałek. Dziś jesteśmy najprężniej działającą korporacją w świętokrzyskim, a może i na świecie.

Perspektywa HASAG-u – prelekcja Krzysztofa Gibaszewskiego

Krzysztof Gibaszewski to pisarz urodzony w Skarżysku-Kamiennej, kojarzony głównie z monografią „HASAG – historia obozu pracy przymusowej w Skarżysku-Kamiennej”. W swoich powieściach podejmuje się przede wszystkim filozoficznych rozważań nad naturą ludzką i związkami człowieka ze światem duchowym. Współtworzył, jako autor literackich komentarzy do obrazów, album „Surrealizm” malarza Ryszarda Rosińskiego. Sam również uprawia malarstwo olejne.

Czytanie tekstów

Giełda DIY

Manekin Tango – koncert

Elektro-zimno-falowa karuzela.

Projekt radomskiego muzyka Marcina Fortuny, współtwórcy projektu Sordina Trąb Yerycha, tym razem w solowej odsłonie. W 2021 roku wydano jedyny jak dotąd zbiór zimnych pieśni Manekina pt. „Karuzela”. Podczas spotkania usłyszymy zupełnie nowy materiał, który znajdzie się niebawem na kolejnym zbiorze w postaci płyty.

Boanerges – koncert

Świętokrzysko-małopolsko-mazowszański kolektyw miłośników fabrycznych rzęchów i pierwotnych rytuałów. Rodzimy hałas i trans, zwany również sakro-industrio-polo.

Skarżyskie Święto Fabryk 2022 odbędzie się w niedzielę 27 listopada 2022 roku w klubie muzycznym Semafor w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Towarowej 2.

Bilet wstępu kosztuje 20 zł. Bilety do nabycia na miejscu.

Zapraszamy!