Skarżyskie Święto Fabryk 2021: Muzyczna podróż do industrialnych korzeni miasta

1518
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyskie Święto Fabryk 2021 to muzyczna, w znacznej części improwizowana impreza, którą jest ucztą dla tych, którzy lubią dźwięki, jakich próżno szukać w radiu czy telewizji. Jest to też nawiązanie do „fabrycznej” historii Skarżyska-Kamiennej.

Skarżyskie Święto Fabryk 2021 odbyło się tradycyjnie w Semaforze. Program jednak musiał być w ostatniej chwili zmieniony. Dwa zespoły, Sordina Trąb Yerycha oraz 40 Mil Obłędu, musiały odwołać swój udział. W zamian wystąpili inni.

Zespół Sordina Trąb Yerycha będzie można usłyszeć w Kawiarni Muzycznej MCK:

Dwa koncerty wkrótce w Kawiarni Muzycznej MCK. Zagrają Sordina Trąb Yerycha i Michałek

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Zaczął Herman. Instrumentalista rodem ze Skarżyska przy pomocy efektów gitarowych i innych urządzeń wprowadził obecnych w klimat „fabryk”. Dźwięki, jakie tworzył, mogły kojarzyć się z hałasem zakładów, również skarżyskich, w znacznej części już nieistniejących.

Zamiast ww. zespołów, w tym radomskiego Sordina Trąb Yerycha, wystąpił inny radomianin – Profesor Panczur. Jak przyznał rzadko, a nawet prawie wcale nie występuje na scenie. Zagrał kilka swoich autorskich kawałków, dobrze przyjętych przez publiczność.

Ostatni występ to improwizacja w wykonaniu „ludzi Benzylu”. Występowi grupy, w której by również pomysłodawca Skarżyskiego Święta Fabryk Tomasz Juchniewicz, towarzyszyły projekcje filmów z końca lat dziewięćdziesiątych autorstwa Łukasza Ciszaka: „Adios Adidas”, „White Power”, „Kolęda” oraz nieco późniejszego nagrania pt. „Ludzie Benzylu”.

Występom muzycznym towarzyszyła wystawa malarstwa niedzielnego oraz recytacja tekstów Piotra Siatkowskiego.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to