Skarżysko w budowie: Inwestycje drogowe – od chodników po obwodnicę

3384

Drobne prace budowlane i remontowe na skarżyskich ulicach już się rozpoczęły, a wkrótce rozpocznie się też kilka istotnych inwestycji drogowych na terenie miasta. Być może jeszcze w tym roku ruszy budowa obwodnicy.

Wstecz

1. Inwestycje miejskie: przebudowa ulic, budowa zatok parkingowych i chodników

Liczne inwestycje nawierzchni przeznaczonych dla pieszych i samochodów realizuje lub wkrótce rozpocznie gmina Skarżysko.

Trwa przebudowa ul. Kościelnej na Książęcym. Odcinek o długości 870 metrów, od ul. Warszawskiej do ul. Długiej, zyska nową twardą nawierzchnię oraz chodnik. Prace kosztują 1,6 miliona złotych i zakończą się do końca września br.

 

Dobrą wiadomość mamy też dla mieszkańców ul. Pogodnej na Pogorzałym. Miasto otrzyma środki na przebudowę tej ulicy w ramach rządowego wsparcia na przebudowę dróg zniszczonych wskutek klęsk żywiołowych. Kwota dotacji to ponad 1,6 miliona złotych. Miasto planuje przebudować odcinek o długości ok. 700 metrów, począwszy od ul. Warszawskiej. Prace rozpoczną się i zakończą jeszcze w tym roku.

 

W planach jest również przebudowa ulic: Rybickiego, Wieżowej oraz Oleśnickiej.

Trwają także budowy parkingów i chodników. Nowe miejsca parkingowe zostały wybudowane przy ul. Sezamkowej, wzdłuż terenu szkolnego. Znajdzie się tam miejsca dla kilkunastu aut, które do tej pory parkowały na ulicy.

 

W trakcie lub w planach jest budowa kilku chodników. Nowy chodnik jest już m.in. przy Szkole Podstawowej nr 1.

Wstecz