Rozbiórka budynku po SP 11 i Gimnazjum nr 1 w Skarżysku na finiszu

2270
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dobiega końca rozbiórka budynku w Skarżysku-Kamiennej, w którym kiedyś funkcjonowało kilka szkół i przedszkoli, w tym Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 1. W niedalekiej przyszłości staną tu dwa apartamentowce.

1969–2022 to zakres dat istnienia budynku szkoły u zbiegu ulic Wiejskiej i Sokolej w Skarżysku-Kamiennej. Przez te lata działało tu wiele placówek edukacyjnych, które opuściły tysiące skarżyszczan. Niedługą zastąpią je bloki mieszkalne.

Przeczytaj o historii budynku przy Sokolej w Skarżysku, gdzie były m.in. SP 11 i Gimnazjum nr 1:

Ostatni spacer korytarzami Jedenastki w Skarżysku. Tu mieściło się też Gimnazjum nr 1

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rozbiórka budynku dobiega końca. W zasadzie została z nich już tylko hałda gruzu, który też już jest systematycznie wywożony. Po jego usunięciu teren zostanie wyrównany i będzie czekał na rozpoczęcie nowej inwestycji deweloperskiej.

A ta rozpocznie się najprawdopodobniej już w 2023 roku. W miejscu szkoły staną dwa apartamentowce, które wybuduje skarżyski deweloper Termovid. W każdym z nich będzie, jak informuje Wojciech Żelaśkiewicz z firmy Termovid, ok. 50 mieszkań. Mieszkańcy będą mieli dwupoziomowy parking na poziomie -1 i 0, a także własną siłownię. Nie będzie w nich za to lokali komercyjnych.

Dwa nowe bloki mieszkalne zostaną ukończone w 2025 roku i wtedy w tym miejscu będzie już pięć budynków postawionych przez Termovid.