Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Kompleks budynków po nieistniejącej już Szkole Podstawowej nr 11 oraz kilku innych placówek edukacyjnych znika z krajobrazu Skarżyska-Kamiennej. W jego miejscu będą budowane apartamentowce.

Budynki znajdujące się przy zbiegu ulic Wiejskiej i Sokolej w szybkim tempie zamieniają się w kupę gruzu. Wkrótce zniknie i sam gruz.

W tym miejscu staną bloki mieszkalne, a zbuduje je firma Termovid. Skarżyski deweloper postawił w sąsiedztwie już dwa bloki, teraz buduje trzeci.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak informuje Tomasz Żelaśkiewicz z firmy Termovid, na miejscu szkoły mają stanąć dwa apartamentowce. Będą najwyższe wśród wszystkich tam się znajdujących. Będą miały po siedem kondygnacji naziemnych, a w każdym będą 42 mieszkania. Budowa ma potrwać do 2025 roku.

 

Szkoła przy ulicy Sokolej 38 została oddana do użytku w 1969 roku. Początkowo mieściła się tam Szkoła Podstawowa nr 11. W późniejszych latach działały tam też inne placówki edukacyjne, między innymi Gimnazjum nr 1 oraz Centrum Kształcenia Awans, co było efektem reform systemu edukacji oraz dopuszczenia do działalności podmiotów prywatnych.

O historii SP 11 oraz innych szkół i instytucji, jakie się mieściły przy Sokolej 38, przeczytacie tutaj:

Ostatni spacer korytarzami Jedenastki w Skarżysku. Tu mieściło się też Gimnazjum nr 1