Zimne kaloryfery w blokach Spółdzielni Mieszkaniowej to efekt zadłużenia w Celsium

4192
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Spółdzielnia Mieszkaniowa jest zadłużona w Celsium i to jest powodem wstrzymania dostaw ciepła do mieszkań spółdzielczych. Do momentu spłaty spółdzielcze mieszkania mogą być niedogrzane.

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Firma Celsium przysłała nam pismo, w którym tłumaczy przyczyny wstrzymania dostaw ciepła do kaloryferów w blokach Spółdzielni Mieszkaniowej. Winne temu jest zadłużenie spółdzielni, które sięga 3 milionów złotych.

Celsium zapewnia, że nie pozbawi całkowicie ciepła mieszkańców, a do czasu spłaty zadłużenia dostarczać będzie energię cieplną o obniżonych parametrach, co może jednak spowodować niedogrzanie mieszkań, gdy temperatury na zewnątrz będą bardzo niskie.

Ciepło o obniżonych parametrach dostarczane jest do bloków spółdzielni od wczoraj, tj. 1 października.

Oto treść pisma od Celsium:

Szanowni Państwo,

Informujemy Państwa, że obecne zadłużenie Spółdzielni Mieszkaniowej wobec Celsium wynosi blisko 3 miliony złotych. Niezapłacone faktury za dostawę energii cieplnej sięgają lutego 2018 roku. W lipcu poinformowaliśmy Zarząd Spółdzielni o zamiarze wstrzymania dostaw ciepła do obiektów Spółdzielni Mieszkaniowej. Jednocześnie wyznaczyliśmy dodatkowy termin do zapłaty zaległości i wezwaliśmy do ich zapłaty. Ze względu na wysoki poziom należności, podjęliśmy trudną dla nas decyzję o odmowie uruchomienia sezonu grzewczego w obiektach Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie możemy dopuścić do dalszego wzrostu zadłużenia, co może zagrozić płynności naszej spółki.

Aby skutki obecnej sytuacji były jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców, w okresie przejściowym, do czasu spłaty zadłużenia będziemy dostarczać energię cieplną o obniżonych parametrach. W związku z tym, w obiektach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej będą występowały niedogrzania mieszkań. Sytuacja poprawi się dopiero po spłacie zaległych faktur.

Jeżeli zadłużenie Spółdzielni Mieszkaniowej mimo wszystko będzie rosnąć, dostawy ciepła mogą zostać całkowicie wstrzymane.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy.
Zarząd Celsium

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Skarżysku-Kamiennej Lubosław Langer zapewnia, że spółdzielnia poodejmuje działania, aby spłacić zadłużenie. – Chcemy uregulować zadłużenie do końca tego roku. Podejmujemy działania, aby pozyskać środki. Między innymi wystawiliśmy na sprzedaż nieruchomość, za którą możemy uzyskać kwotę 1,2 miliona złotych. W międzyczasie staramy się regulować dług częściowo, a do Celsium zwróciliśmy się o dostawę czynnika grzewczego o obniżonych parametrach, aby temperatura w mieszkaniach była znośna – powiedział.

Prezes Langer dodaje, że analogiczna sytuacja występuje co roku. – Co roku przy rozpoczęciu sezonu grzewczego mamy pewne zaległości, które potem regulujemy. Wynika to ze sposobu rozliczeń płatności ze strony mieszkańców. Spółdzielnia sama ma dłużników, zarówno wśród mieszkańców, jak i wspólnoty – powiedział Lubosław Langer.

1 KOMENTARZ

  1. Zarząd do likwidacji z prezesem ciepło wyłączyć im w adm i spółdzielni.Nie dbają o bloki wcale brak ociepleń remontów teraz długi do ciepłowni .Mieszkańcą należy grzać nie obniżać paramtrów grzania bo płacą cały rok ,podany do sądu prezes spółdzielnia przez celsium i dobrze.Nie będziemy marzli przez oszustwo my płacimy cały rok i ciepła się domagamy a nie obniżania panie prezesie Langer i Celsium proszę grzać a egzekwować koszty sprzedażą obiektów spółdzielni niech sąd zadecyduje tak.

Comments are closed.