REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Wkrótce wakacje i dzieci więcej czasu będą spędzać na rowerach. Dlatego, jak co roku, cykliści Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów zorganizowali akcję „Sprawnym rowerem po Europie” w Szkole Podstawowej nr 9 na Pogorzałym.

Ponad setka przedszkolaków i uczniów szkoły pojawiła się ze swoimi jednośladami, aby upewnić się, że są sprawne technicznie, a także, by pobrać cenne lekcje zasad prawidłowego poruszania się jednośladem.

Kolarze STC przygotowali dla młodych rowerzystów konkursy sprawnościowe, w których nagrody czekały na każdego, zgodnie z hasłem przewodnim imprezy, które brzmi

Gdy cykliści przyjeżdżają, wszystkie dzieci uśmiech mają.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Na każdego czekał też tego dnia poczęstunek – słodkości i grill.

Puchary i podziękowania czekały także na samych cyklistów. Dyrektor SP 9 Renata Bilska podziękowała im w ten sposób za długoletnią współpracę i pomoc w edukowaniu najmłodszych.

Jak mówi Jerzy Stępień, członek Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów, który również chodził do tej szkoły, była to już dwudziesta edycja akcji „Sprawnym rowerem po Europie”. Razem z nim w szkole byli Roman Pląsek, Marek Pisarek i Marian Dulęba. Skarżyscy cykliści przygotowują akcję wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Skarżysko.

STC również istnieje od dwudziestu lat. Dwudziestą edycję będzie miał też zbliżający się wielkimi krokami coroczny Skarżyski Rajd Rowerowy, w którym wielu z uczestników piątkowego spotkania na pewno weźmie udział:

Skarżyski Rajd Rowerowy 2019 – kliknij, aby zobaczyć szczegóły:

Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na jubileuszowy Skarżyski Rajd Rowerowy