Na stadionie Granatu Skarżysko zamieszkały… lisy

1636
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W trybunie stadionu Granatu Skarżysko-Kamienna zadomowiły się lisy. Są tam co najmniej trzy nory. Obecność piłkarzy i kibiców zdaje się im nie przeszkadzać. One też na boisko nie wbiegają. Nic przynajmniej o takich przypadkach nie wiadomo.

Stadion Granatu to obiekt z minionej epoki. Sarkastycznie zwany dziś nie stadionem a „skansenem”. Rozległe trybuny kiedyś miały nominalną pojemność 25 tysięcy osób. Był to wówczas największy stadion w regionie.

Tak było kiedyś, gdy całe trybuny pokrywały drewniane ławki. Dziś ich już nie ma. Część spróchniała, część zdemontowano. Zamontowano niecały tysiąc krzesełek, a reszta trybun została pozostawiona samym sobie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Tam, gdzie nie pojawia się człowiek, tam wchodzi natura. Trybuny porastają trawą i ta na trybunach wydaje się być nawet lesza niż na murawie. Porastają też już drzewami, ale to może temat na osobny tekst.

Cisza i spokój przyciągnęły też lisy, które na łuku trybun postanowiły zamieszkać. I tak sobie tam żyją. Nory są co najmniej trzy. O obecności tych sprytnych zwierząt świadczą też pozostałości po ich pożywieniu – kości i ptasie pióra.

Podczas meczu Granatu ze Starem Starachowice lisie osiedle przyciągało uwagę młodych kibiców.

W planach jest modernizacja stadionu na Rejowie. Do licznych problemów, z brakiem pieniędzy na czele, dochodzi więc jeszcze jeden – przy przebudowie trzeba będzie eksmitować lisy.

A może lis mógłby zostać maskotką klubu? To zwierz szybki, sprytny, skuteczny. Czyli taki, jaki powinien być piłkarz.

A może zostawić stadion naturze? I zrobić nowy w miejscu obecnego Ruchu? Wiele osób optuje za tą opcją.