REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Członkowie Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych, aby zachęcić ich do uprawiania kolarstwa i dołączenia do nowej grupy rowerowej.

Krzysztof Kowalik, jeden z członków STC, jest pracownikiem Polskiej Grupy Energetycznej. W jego firmie realizowany jest program pracowniczy pn. „Pomagamy”. Pracownicy PGE proponują pomysły na zaangażowanie społeczne, a najlepsze są realizowane jako jeden z elementów strategii odpowiedzialnego biznesu PGE.

Pomysł Krzysztofa Kowalika, absolwenta szkoły, wówczas jeszcze noszącej nazwę Technicznych Zakładów Naukowych, znalazł się wśród 50 zaakceptowanych projektów i właśnie wspólnie z uczniami ZSTM będzie realizowany.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Czworo cyklistów STC spotkało się z uczniami szkoły, aby zapoznać ich z ideą i zachęcić do wspólnej jazdy. W zamierzeniu grupa będzie liczyć ok. 10 osób i trenować wspólnie z członkami STC. Najbardziej aktywni otrzymają stroje kolarskie.

Poza Krzysztof Kowalikiem, który zapoznał uczniów z projektem, w spotkaniu udział wzięli: Aneta Woźniak, Roman Gula i Marcin Jabłoński. Kolarze mieli ze sobą swoje rowery i pokazywali zasady ich działania oraz zapoznawali uczniów Mechatronika z nowinkami technicznymi. Roman Gula opowiadał o szosowej odmianie, Marcin Jabłoński o kolarstwie górskim MTB, a Aneta Woźniak mówiła o kolarstwie w wydaniu kobiecym.

Celem projektu STC w ramach akcji PGE „Pomagamy” jest wskazać na pozytywne aspekty uprawiania kolarstwa i turystyki rowerowej, czyli przede wszystkim profilaktykę zdrowotną, kształtowanie charakteru i sposób na ochronę przed chorobami cywilizacyjnymi. Wspólne jazda na rowerze to także metoda na integrację, zdrową rywalizację oraz poznawanie naszej małej ojczyzny i jej walorów geograficznych.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to