REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Trwa seria warsztatów nauki samobadania piersi prowadzonych przez Stowarzyszenie Dotyk Miłości w Skarżysku-Kamiennej. Kolejne uczestniczki wychodzą z nich zadowolone, że zdobyły wiedzę mogącą uratować nawet życie.

Samobadanie piersi to bardzo ważny dla kobiet element profilaktyki raka i innych chorób piersi. Samodzielne wykrycie zmian w obrębie biustu i okolicy może uratować zdrowie, a nawet życie.

Świadomość istoty samodzielnej profilaktyki oraz wiedza, jak to skutecznie robić, jest bezcenna. Tym bardziej więc cieszy to, że Stowarzyszenie Dotyk Miłości regularnie organizuje warsztaty i uczy, jak samobadać piersi, a przy okazji dbać o biust poprzez noszenie wygodnych i dobrze dobranych biustonoszy.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Cykl warsztatów „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi” rozpoczął się w maju 2023 roku i potrwa do lipca br. W sumie odbędzie się pięć takich warsztatów. Trzy już za nami. Na kolejne można się zapisywać. Informacje o terminach znajdują się pod poniższym linkiem:

Jeszcze więcej warsztatów samobadania piersi w Skarżysku. Stowarzyszenie Dotyk Miłości zachęca i zaprasza

 

Ewa Palkowska, położna, i Karolina Topór, brafitterka, które prowadzą warsztaty, zachęcają i zapraszają do udziału:

Stowarzyszenie Dotyk Miłości powstało po to by edukować i przełamywać wszelkie bariery oraz strach. To była potrzeba serca. Każdego dnia w naszej pracy spotykamy się z kobietami i słyszymy, że nie badają się, bo… nie potrafią tego zrobić oraz z obawy, że „coś” znajdą. Z miłością podchodzimy do każdej kobiety, która do nas przychodzi. Każde warsztaty są inne, bo każda z kobiet jest inna. Dotykamy tematów intymnych i delikatnych, dlatego do każdej osoby podchodzimy w indywidualny sposób. Chcemy, by kobiety w naszym towarzystwie czuły się dobrze i nie miały poczucia wstydu. Ten cel udaje się nam osiągnąć, co potwierdza wizyta trzech wyjątkowych kobiet na tych warsztatach.Stowarzyszenie Dotyk Miłości
Ewa Palkowska i Karolina Topór

Mowa tu o trzech kobietach, z trzech pokoleń. Na naukę samobadania zdecydowały się panie: Natalia, Magdalena i Bogusława, czyli odpowiednio – córka, mama i babcia. Tak, jak wiele innych kobiet, które warsztaty samobadania piersi mają już za sobą, one również były zaskoczone, a jednocześnie zadowolone. Zgodnie przyznały, że to cenna wiedza, która daje poczucie bezpieczeństwa, że ich zdrowie jest w ich rękach.

Temat samobadania piersi nie był dla nich nowy, ale okazało się, że nie do końca robiły to poprawnie. Położna Ewa Palkowska, która uczy samobadania od lat, cierpliwie tłumaczy, jak robić to prawidłowo.

Na co dzień robimy badania, USG czy mammografię, ale dobrze, że dowiedziałyśmy się, jak badać swoje piersi w domowym zaciszu. Jesteśmy w grupie ryzyka, więc tym bardziej cenna to dla nas wiedza, jak zadbać o piersi. Warsztaty uczą lepiej, niż broszura.Natalia, Magdalena i Bogusława

Natalia dodała, że ogólnie badanie jest łatwe, choć wcześniej robiła to dość chaotycznie. Magdalena przyznała, że nie wiedziała o potrzebie badania dołów pochwowych. Bogusława też przyznała, że wykonywała samobadanie piersi inaczej i nie do końca poprawnie.

Stowarzyszenie Dotyk Miłości, które kontynuuje warsztaty zainicjowane przez salon bielizny z brafittingiem Bravitacja, zapowiada, że w przygotowaniu są już kolejne cykle warsztatów.

Zobacz również:

Zaskoczenie, satysfakcja i radość. Takie są reakcje na warsztaty nauki samobadania piersi Stowarzyszenia Dotyk Miłości w Skarżysku

Inicjatywa pn. „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi” jest realizowana w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Lokalny” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnym Operatorem Projektu jest Fundacja imienia Stefana Artwińskiego.