Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Nietypową akcję przeprowadzili we wtorek strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej. Uratowali kaczą rodzinę – mamę z dziesiątką małych kaczątek.

Do nietypowej akcji skarżyscy strażacy zostali wezwani we wtorek. W Gostkowie, w przepuście pod drogą utknęło dziesięć kaczątek. Młode ptaki nie chciały albo nie mogły wydostać się z niego i strażacy musieli użyć małego podstępu.

Strażacy pokazali nagranie z akcji i opisali ją na swoim profilu na Facebooku:

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że dzika kaczka wraz z dziesięcioma kaczątkami weszła do betonowego rowu przy drodze, z którego młode kaczki nie mogły się już wydostać. W chwili przyjazdu straży kaczka znajdowała się na prywatnej posesji, gdzie desperacko poszukiwała swoich młodych.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Małe kaczki znajdowały się w betonowym przepuście pod wjazdem na posesję. Opuszczone kaczątka nie chciały wyjść z przepustu, pomimo nawoływań i prób wystraszenia ich. Strażacy, aby wydostać uwięzione ptaki, wlewali wężem wodę z jednej strony przepustu. Wraz z przepływającą przez przepust wodą wypływały kaczątka, które można było wydobyć na powierzchnię.

Odgłosy małych kaczek, które zostały umieszczone w wiaderku, pozwolił wywabić kaczą mamę z podwórka na pobliską łąkę. W tym czasie wstrzymano ruch. Kaczątka zostały wypuszczone i cała kacza rodzina w dobrej kondycji oddaliła się w zarośla.

 

 

 

Po akcji kaczątka zostały wypuszczone pobliską łąkę.

Pożary czy wypadki to nie jedyne rodzaje akcji, do jakich wzywani są strażacy. Od czasu do czasu zdarza im się ratować zwierzęta. Na jesieni 2018 uratowali sowę uwięzioną w rurze będącej części ścieżki zdrowia, a w 2017 roku z przerębli w Kamiennej jelenia.

Skarżyscy strażacy uratowali… sowę

 

Strażacy uratowali jelenia z przerębli na rzece Kamiennej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here