Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

„Strzeleckie pożegnanie lata” to kolejna tego lata impreza, jaką zaproponowało Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Wkrótce kolejna okazja, aby miło spędzić czas na Rejowie. Tym razem muzyczna, ale też z akcentem charytatywnym.

Strzelanie z karabinków spodobało się mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej oraz bliższych i dalszych okolic, więc Muzeum im. Orła Białego znów zorganizowało zawody strzeleckie. Do tego dołożyło rekonstrukcje i pokazy, które zawsze spotykają się zainteresowaniem, a wszystko przy muzyce. „Strzeleckie pożegnanie lata” było strzałem w dziesiątkę.

Strzały w dziesiątkę na strzelnicy

Zawody strzelania z karabinka ASG były tytułową rozrywką niedzielnego pikniku. Na strzelnicy przygotowanej przez Klub Strzelecki „Patria” stanęli i dorośli, i dzieci.

Oto najlepsi w zawodach:

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Open: Jacek Sławek, Anna Tchórzewska, Maciej Jabłoński

Juniorzy: Olaf Buczek, Jakub Stępnik, Krzysztof Pikor, Mariusz Senator

Młodzicy: Florian Szczęsny, Alan Saja, Sara Kutwin

Jeszcze więcej broni

Poza strzelnicą też działo się sporo. Z bronią można było się zapoznać także na stoisku Związku Strzeleckiego „Strzelec” ze Skarżyska-Kamiennej i działającej przy niej Strzeleckiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Strzelcy pokazywali między innymi jak rozkładać, czyścić i składać broń.

O broni dużo opowiadali członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu na czele z Pawłem Murawskim. Ta grupa regularnie pojawia się w muzeum na Rejowie i zawsze skupia na sobie dużą uwagę, nie tylko wyposażeniem, ale także imponującym umundurowaniem.

Prezenty, muzyka i próbki jeździeckie

Najmłodsi mogli spróbować jazdy na kucyku i koniu, a w tle podczas pikniku „Strzeleckie pożegnanie lata” brzmiała klasyka polskiej muzyki rockowej w wykonaniu zespołu „Klimat”.

Pierwszych 50 osób, które przybyły do muzeum na piknik, otrzymało upominek od dyrektora muzeum Grzegorza Bienia.

Sporo osób zatrzymywało się przy najnowszym, a jednocześnie jednym z najcenniejszych i najbardziej unikatowych eksponatów, czyli dziale samobieżnym StuG IV.

StuG IV już czeka w Muzeum Orła Białego w Skarżysku na zwiedzających

 

Będzie koncert i wsparcie Jasia Czarnoty

Już wkrótce, bo 19 września 2020 roku, kolejna impreza na muzealnym placu. Tym razem stricte muzyczna, ale jednocześnie z charytatywnym akcentem.

Dla przybyłych zagrają wykonawcy, którzy umilali tegoroczne imprezy plenerowe w Muzeum im. Orła Białego:

  • Darek Bernatek
  • Zbigniew Biber
  • Zespół „Klimat”

Koncert będzie podziękowaniem od muzeum dla wszystkich, którzy pomogli wrócić placówce do normalności zachwianej pandemią koronawirusa, oferując współpracę lub biorąc udział w imprezach.

Wstęp na koncert będzie darmowy, ale gospodarze zachęcają do wsparcia małego chłopca, czteroletniego Jasia Czarnoty. Chłopiec, który jest synem skarżyszczanina Mariusza Czarnoty, choruje na raka jamy brzusznej – neuroblastomę. Leczenie jest nie tylko skomplikowane i kosztowne, ale też, jak to często niestety bywa, nierefundowane przez NFZ. Szacunki mówią, że na zagraniczny zabieg chłopca będzie potrzebne nawet milion złotych. Wspólnie możemy dorzucić coś do siebie. Liczy się każda złotówka, a nawet każdy grosz.

Koncert odbędzie się w sobotę 19 września 2020 roku w godz. 17.00–18.30. Wstęp jest wolny.

Zobacz szczegóły koncertu zatytułowanego „Jeszcze będzie wspaniale”:

Jeszcze będzie wspaniale – Muzeum Orła Białego w Skarżysku zaprasza na koncert z akcentem charytatywnym

 

Tego samego dnia, ale wcześniej, po sąsiedzku na Rejowie, przy Ośrodku Wypoczynkowym „Rejów”, odbędzie się rekreacyjna impreza charytatywna na rzecz Jasia Czarnoty – „Charytatywne kółko dla Jaśka”. Tam czekać będzie mnóstwo atrakcji. Będzie więc okazja, aby miło i bardzo pożytecznie spędzić sobotę na Rejowie.

Szczegóły imprezy „Charytatywne kółko dla Jaśka” na Rejowie w Skarżysku:

Charytatywne kółko do Jaśka – w Skarżysku odbędzie się impreza dla Jasia Czarnoty