Szóstka siatkarzy STS-u Skarżysko z sukcesem w Olimpiadzie Młodzieży 2024. Osiągnęli najlepszy wynik w historii

962
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Sześciu zawodników STS-u Skarżysko-Kamienna zagrało w siatkarskiej reprezentacji naszego województwa podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Świętokrzyscy siatkarze trenowani przez skarżyskich trenerów zdobyli najwyższe w historii miejsce.

Dolny Śląsk gości uczestników XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych 2024. Wśród rozgrywanych dyscyplin nie mogło zabraknąć dyscypliny, w której jesteśmy obecnie światową potęgą, czyli siatkówki. Zmagania w piłce siatkowej odbywały się w Wałbrzychu.

W gronie młodych siatkarzy nie mogło też zabraknąć zawodników Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego. Z naszego klubu regularnie wypływają na szersze wody utalentowani siatkarze, którzy później stanowią o sile polskiej siatkówki jako całości. Ich trenerami od lata są z kolei Grzegorz Wierzbowicz i Tomasz Frąckiewicz i to właśnie oni poprowadzili reprezentację Świętokrzyskiego na tych zawodach.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W reprezentacji Świętokrzyskiego zagrali: Kacper Kaczmarczyk, Przemysław Kocz, Jan Piątek, Aleks Ćwieluch, Patryk Zarzycki i Aleks Kwiecień, a pozostałą część reprezentacji tworzyli zawodnicy Aluron CMC Wybicki Kielce: Kacper Banasiak, Adam Bilnik, Jakub Kleszcz, Igor Ociepka, Kevin Posłuszny i Adam Szulc.

Świętokrzyskie odniosło historyczny sukces, jeśli chodzi o rozgrywki OOM, zajmując najwyższe jak dotychczas miejsce – piąte.

Stało się tak pomimo nie najlepszego startu, bo Świętokrzyskie przegrało z faworyzowanymi reprezentacjami Śląskiego i Mazowieckiego. Jednak wygrana  z Lubuskim pozwoliła awansować do najlepszej czwórki. Tutaj jednak świętokrzyscy siatkarscy młodzicy trafili na późniejszego triumfatora całej imprezy, czyli Małopolskie.

Po tej przegranej nasz zespół „spadł” do grupy walczącej o miejsca 5–8. Tu, po dwóch wygranych, z Wielkopolskim i Śląskim, świętokrzyski team sięgnął po najwyższą lokatę w grupie, a jednocześnie najwyższą w historii siatkarskich startów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Tutaj mecz o 5. miejsce – Świętokrzyskie kontra Śląskie:

Po sportowych zmaganiach świętokrzyska ekipa zwiedziła zamek Książ, ale już wkrótce nasi zawodnicy wracają do kolejnych zmagań. Tym razem pięciu skarżyskich zawodników będzie reprezentować województwo świętokrzyskie na Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Kielnarowej.

Gratulujemy sukcesu w olimpiadzie! Życzymy sukcesu w nadchodzącym turnieju!

Zdjęcia: STS Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to