REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Mieszkańcy miasta zebrali się na rondzie im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skarżysku-Kamiennej, aby w ten sposób wyrazić poparcie dla Jurka Owsiaka i uczcić pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Niedzielne Światełko do Nieba to pomysł prezydenta Skarżyska Konrada Kröniga. – Wspólnie pokażmy swoje poparcie dla Orkiestry i Jurka, wspólnie wyraźmy swój sprzeciw wobec nienawiści, której w życiu publicznym jest niestety coraz więcej – w ten sposób zapraszał do udziału na swoim urzędowym profilu na Facebooku. – Skarżysko mówi „nie” nienawiści – mówił już na rondzie do zebranych.

Na jego apel odpowiedziało wiele osób i w niedzielny wieczór rondo na skrzyżowaniu ulic Paryskiej, Metalowców i Norwida, które uroczyście otworzył w maju 2018 roku sam Jurek Owsiak, rozbłysło światłem zapałek, zapalniczek, zimnych ogni i telefonów komórkowych. W niebo poleciało też 27 lampionów w kształcie serca.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Tragedię w Gdańsku i śmierć prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza uczciliśmy minutą ciszy.

Gdy z głośników popłynęły dźwięki piosenki „Sound of Silence” w wykonaniu zespołu Disturbed, wiele osób nie kryło wzruszenia. Popłynęły łzy…

 

Spotkanie miało na celu być wyrazem poparcia dla Jurka Owsiaka, który po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku zapowiedział rezygnację z kierowania Fundacją WOŚP, a także złożeniem hołdu zamordowanemu podczas finału WOŚP prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma swoich przeciwników w całym kraju, więc równie i w Skarżysku. Warto jednak pamiętać, że pomoc WOŚP dla Skarżyska znacznie przekracza kwotę, jaką zebraliśmy podczas wszystkich finałów w naszym mieście.

Więcej o tym w relacji z finału WOŚP 2019 w Skarżysku: Finał WOŚP 2019 w Skarżysku w liczbach: Miasto trzyma poziom, powiat z rekordem