Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

4 maja, w dzień świętego Floriana, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Była to okazja do odsłonięcia figury, która przedstawia patrona strażaków. Figura stanęła w miejscu zabytkowego wozu strażackiego, który teraz stoi nieco dalej.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – takie jest motto strażaków i znalazło się ono na cokole figury świętego Floriana, która dziś, w dniu Święta Strażaka, stanęła przed siedzibą Państwowej Straży Pożarnej.

Na uroczystości odsłonięcia stawili się zarówno zawodowi strażacy, jak i ochotnicy. Z życzeniami zwrócili się do nich zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach Tomasz Bajerczak, komendant skarżyskiej straży Marcin Machowski, prezes zarządu powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Skarżysku Andrzej Bętkowski oraz jego zastępca na tym stanowisku Jerzy Żmijewski.

OGŁOSZENIA

Strażacy usłyszeli też życzenia od swojego kapelana księdza Jerzego Karbownika, który poświęcił figurę.

Autorem rzeźby jest Dawid Szlufik, artysta-rzeźbiarz. Figura powstała w zakładzie kamieniarskim Kamex z Suchedniowa. Sama figura wykonana jest z piaskowca szydłowieckiego, a cokół z piaskowca parszowskiego. Autor wraz ze współwłaścicielem firmy Kamex, Jerzym Tokarczykiem, również zostali zaproszeni na uroczystość odsłonięcia.

Główne uroczystości z okazji Dnia Strażaka u skarżyskich strażaków odbędą się 18 maja.

Z okazji Dnia Strażaka strażakom życzymy tyle samo powrotów, co wyjazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here