REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

4 maja, w dzień świętego Floriana, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Była to okazja do odsłonięcia figury, która przedstawia patrona strażaków. Figura stanęła w miejscu zabytkowego wozu strażackiego, który teraz stoi nieco dalej.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – takie jest motto strażaków i znalazło się ono na cokole figury świętego Floriana, która dziś, w dniu Święta Strażaka, stanęła przed siedzibą Państwowej Straży Pożarnej.

Na uroczystości odsłonięcia stawili się zarówno zawodowi strażacy, jak i ochotnicy. Z życzeniami zwrócili się do nich zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach Tomasz Bajerczak, komendant skarżyskiej straży Marcin Machowski, prezes zarządu powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Skarżysku Andrzej Bętkowski oraz jego zastępca na tym stanowisku Jerzy Żmijewski.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Strażacy usłyszeli też życzenia od swojego kapelana księdza Jerzego Karbownika, który poświęcił figurę.

Autorem rzeźby jest Dawid Szlufik, artysta-rzeźbiarz. Figura powstała w zakładzie kamieniarskim Kamex z Suchedniowa. Sama figura wykonana jest z piaskowca szydłowieckiego, a cokół z piaskowca parszowskiego. Autor wraz ze współwłaścicielem firmy Kamex, Jerzym Tokarczykiem, również zostali zaproszeni na uroczystość odsłonięcia.

Główne uroczystości z okazji Dnia Strażaka u skarżyskich strażaków odbędą się 18 maja.

Z okazji Dnia Strażaka strażakom życzymy tyle samo powrotów, co wyjazdów.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to