PiS proponuje Skarżysko na TAK i popiera Mariusza Bodo jako kandydata na prezydenta miasta. Odbyła się konwencja komitetu

1026
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Prawo i Sprawiedliwość to kolejny komitet wyborczy w Skarżysku, który zaprezentował swoich kandydatów – do rad miasta powiatu i sejmiku. Komitet wyborczy PiS nie wystawia natomiast własnego kandydata na prezydenta Skarżyska – popiera Mariusza Bodo.

Zobacz wyniki wyborów samorządowych 2024 w Skarżysku i Powiecie Skarżyskim:

Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów w Skarżysku i Powiecie Skarżyskim [AKTUALIZOWANE]

Konwencja PiS, która odbyła się 14 marca, to kolejna z prezentacji komitetów wyborczych w Skarżysku-Kamiennej. Poznaliśmy na niej kandydatów komitetu Prawa i Sprawiedliwości do wszystkich szczebli samorządu. PiS rusza do wyborów w naszym mieście z hasłem:

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Skarżysko na TAK!

Tym, co jednak chyba najbardziej interesowało wyborców, była kwestia kandydata na prezydenta Skarżyska komitetu wyborczego PiS. Jest nim Mariusz Bodo, który startuje do wyborów z własnym komitetem Projekt Skarżysko. Nie jest on członkiem partii od kilku lat, jak informował na swoje konwencji przed kilkoma dniami.

Essa Młodym i nie tylko. Mariusz Bodo idzie do wyborów z Projektem Skarżysko

Konwencja Wyborczego Wyborców  rozpoczęła się od odegrania hymnu Polski, a jako pierwsza do zebranych zwróciła się posłanka Anna Krupka.

Wśród naszych kandydatów są zarówno ludzie doświadczeni, jak i ludzie nowi. Reprezentują formację, która dobrze się spisała w regionie. Popłynęły tu ogromne fundusze. Wykonaliśmy wielkie kroki i dało się zrobić wiele. Nasi kandydaci to ludzie, którzy kierują się zasadą, ze jeśli obiecałeś, to dotrzymaj słowa.Anna Krupka

Posłanka wymieniła szereg inwestycji w całym regionie, które zrealizowano w mijającej kadencji. Podobnie zrobił Andrzej Bętkowski, obecny Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Samorząd to wielka sprawa. To władza, która jest najbliżej ludziom. Jestem dumny z faktu, że to nasi ludzie budowali Solidarność i upominali się o samorząd już w 1980 roku. Udało się to w 1989 roku, a potem poprzez reformę administracyjną. Nie bójmy się brać lokalnych spraw w swoje ręce. Trzeba zgody i dobrego planu na przyszłość. PiS ma taki plan. Zbudujmy lepszą przyszłość województwa świętokrzyskiego. Bądźmy razem!Andrzej Bętkowski

Andrzej Bętkowski podkreślił, że w mijającej kadencji do trzech północnych powiatów województwa świętokrzyskiego, skarżyskiego, koneckiego i starachowickiego, trafiło ponad 1,4 miliarda złotych inwestycji, głównie z funduszy europejskich. Ze skarżyskich inwestycji wspomniał między innymi wymianę oświetlenia na ledowe, inwestycje komunalne, a także szereg inwestycji kolejowych: budowę tunelu koło dworca PKP, który przeszedł remont, wznowienie ruchu pasażerskiego na Linii Kolejowej 25 i modernizację zakładu utrzymania Polregio. Wspomniał też o kontynuacji prac przy budowie zbiornika Bzin.

Do uczestników spotkania zwrócił się też popierany przez Prawo i Sprawiedliwość na kandydata na prezydenta Skarżyska Mariusz Bodo, który kilka dni wcześniej w tym samym miejscu przemawiał do wyborców podczas konwencji swojego komitetu wyborczego – Projekt Skarżysko. Swoim wyborcom przedstawił się między innymi słowami:  uczciwy, pracowity i troskliwy. Zakończył apelem o głosy w wyborach.

 

Wybory samorządowe 2024 w Polsce odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. W przypadku wyborów na wójta, burmistrzów i prezydentów może okazać się, że będzie potrzebna druga tura i wtedy odbędzie się ona dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia 2024 roku. W wyborach będziemy wybierać samorząd trzech szczebli: gminnego (rady miast i gmin), powiatowego (rady powiatów) i wojewódzkiego (radnych sejmików wojewódzkich).

Prawo i Sprawiedliwość – kandydaci w wyborach samorządowych 2024:

Kandydaci do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Okręg nr 2 – Końskie, Skarżysko, Starachowice:

 1. Andrzej Bętkowski
 2. Andrzej Pruś
 3. Monika Wiaderna
 4. Marcin Piętak
 5. Aneta Węgrzyn
 6. Bernarda Piwowar
 7. Bogdan Śliwa

Kandydaci do Rady Powiatu Skarżyskiego

Okręg nr 1

 1. Bartosz Bętkowski
 2. Jolanta Mruz
 3. Liliana Durlik
 4. Anna Żyłka
 5. Małgorzata Zawadzka
 6. Violetta Kępa-Ludwinek
 7. Stanisław Grzesiak
 8. Tadeusz Sikora

Okręg nr 2

 1. Renata Bilska
 2. Roman Wojcieszek
 3. Maria Murawska
 4. Iwona Piotrowska
 5. Dariusz Maciejewski
 6. Alina Kopczyńska
 7. Dariusz Kowalski

Okręg nr 3

 1. Mieczysław Bąk
 2. Krzysztof Ligowski
 3. Zbigniew Miernik
 4. Paweł Wiatr
 5. Bożena Hamera
 6. Adam Młodawski
 7. Aleksandra Chaba
 8. Teresa Lasota
 9. Joanna Grzelka
 10. Janusz Maciejewski

Kandydaci do Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej

Okręg nr 1

 1. Mateusz Kuna
 2. Konrad Sokół
 3. Renata Kołomańska
 4. Anna Maj
 5. Anna Lisowska
 6. Piotr Winiarski
 7. Mariusz Staniszewski

Okręg nr 2

 1. Grzegorz Małkus
 2. Piotr Janowski
 3. Zofia Kwietniewska
 4. Ewa Stachera
 5. Jacek Borys
 6. Wanda Garbala
 7. Maciej Kanoniuk

Okręg 3

 1. Piotr Brzeziński
 2. Krzysztof Randla
 3. Teresa Krakowiak
 4. Teresa Gołąbek
 5. Kinga Łuszcz
 6. Norbert Warwas
 7. Sławomir Klimek

Okręg nr 4

 1. Jerzy Stopa
 2. Dariusz Kosela
 3. Agnieszka Polak
 4. Andrzej Skutnik
 5. Grażyna Kołodziej
 6. Wacława Biegaj
 7. Sławomir Kluczyk
 8. Grzegorz Rykowski

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to