Drużyna Oliego gra! Odbył się turniej charytatywny Piłkarskiej Akademii Skarżyska na rzecz Olivera Stachury

1968
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Charytatywny turniej piłki nożnej, na który zaprosiła Piłkarska akademia Skarżyska, był kolejną inicjatywą dla zmagającego się z nowotworem Olivera Stachury, chłopca ze Skarżyska-Kamiennej.

Pomoc dla Olivera Stachury zatacza coraz szersze kręgi. Trwają zbiórki i licytacje internetowe, a w ostatnim czasie coraz więcej jest też inicjatyw w realu. Pieniądze zbierają jego rówieśnicy w skarżyskich szkołach i coraz więcej jest też wydarzeń na mieście.

Zapraszamy na koncert charytatywny dla Olivera Stachury do MCK:

Wielki koncert charytatywny dla Olivera Stachury: Mnóstwo atrakcji oraz Mafia i Popek w Skarżysku

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W sobotę takim był turniej piłki nożnej, który zorganizowała szkółka piłkarska PAS Skarżysko-Kamienna. Jednak całość nie ograniczyła się tylko do gry w piłkę nożną. Było wiele dodatkowych inicjatyw, a wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie Olivera.

Na parkiecie hali MCSiR w Skarżysku rywalizowały młodzieżowe drużyny z różnych miast Polski. W turnieju, w którym wynik był sprawą drugorzędną, udział wzięły zespoły: Akademia Mistrzów Cracovia Kraków, Soccer School Beniaminek Iłża, Akademia Piłkarska Champions Końskie, Akademia DAP Kielce, Korona Kielce, Juventa Starachowice, Dalin Myślenice, Nowińska Akademia Futsalu, Tęcza Gowarczów, Star Starachowice i dwie drużyny PAS Skarżysko.

Drugim akcentem sportowym sobotniej imprezy były licytacje gadżetów. Można było, choć za niemałe pieniądze, wejść w posiadanie koszulek i piłek z autografami, np. piłkarzy Korony Kielce, szczypiornistów Łomża Vive Kielce czy byłego bramkarza reprezentacji Polski Józefa Młynarczyka. Gośćmi byli zawodnicy obu ww. klubów – Jacek Kiełb z Korony i Michał Olejniczak z Łomży Vive.

Była też jedna nietypowa licytacja – pod nazwą „Prezent dla króla złotego”. Jak się okazało, wyreżyserowali ją rodzice zawodników PAS-u, sami ją potem wygrali, a tajemniczym prezentem był bon do salonu tatuażu, który podarowali Andrzejowi Plucnerowi, trenerowi i prezesowi akademii. Obdarowany nie krył zaskoczenia. Czekamy na finał tej licytacji w postaci tatuażu 🙂

Bardzo ważnym z punktu widzenia finansowego, czyli kluczowego dla pomocy Oliverowi, był kiermasz, na którym można było zakupić różne przysmaki, na czele ze słodyczami i wypiekami. Był też saturator skarżyskiego MPWiK. Wpływy zasilą konto zbiórki dla chłopca. Organizatorzy przygotowali też dla wszystkich poczęstunek w postaci tortu „Drużyny Olivera”.

Za dobrowolny datek można było też odbyć przejażdżkę na motocyklu naszych regionalnych grup motocyklowych – Świętokrzyscy Motórzyści, Dzikie Wieprze z Bliżyna oraz Motocyklowi Terroryści Świętokrzyskie.

W podobny sposób można było skorzystać z usług animatorów – Omega Party i Panie Nianie. Z pokazem tresury psów przybyli też policjanci. Brunon Sokołowski, założyciel Akademii Holistycznej, prowadził z kolei rozgrzewkę młodych piłkarzy.

Na parkiecie hali odbywały się tez pokazy – taneczne w wykonaniu SkarDance Academy, gimnastyczne od szkoły akrobatyki Akro Star. Można też było zatańczyć zumbę na zaproszenie trenerek fitness Małgorzaty Wiśniewskiej i Wiktorii Niebudek.

Finansowy wynik festynu to:

  • 21 793,51 zł
  • 6,52 Euro
  • i… 10 kopiejek

W ten weekend można jeszcze wesprzeć Olivera Stachurę udziałem w kolejnym wydarzeniu, jakim będzie koncert. Szczegóły tutaj:

Weekend z atrakcjami dla nas i na leczenie Olivera Stachury. Zapraszamy na turniej i koncert

Oliver Stachura ma 9 lat. Mieszka w Skarżysku-Kamiennej, jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 8. W czerwcu 2021 roku wykryto u niego nowotwór móżdżku. Dużych rozmiarów guz został usunięty, ale okazało się, że pojawiły się przerzuty. Chłopiec przechodzi leczenie dostępnymi w Polsce metodami, ale na terapię, która może mu uratować życie, w naszym kraju nie ma szans. Trwają poszukiwania szpitala i lekarzy za granicą, którzy podejmą się leczenia. Trwają też rozmaite akcje, których celem jest zebrać pieniądze, aby pokryć koszty leczenie, które mogą pójść w miliony złotych.

 

 

Więcej zdjęć z turnieju >>>TUTAJ<

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to