TaDzik, Mickey i inni. Mnóstwo ludzi wielkiego serca grało dla Marcina Połczyńskiego

777
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Wielkie Granie dla Marcina to kolejna charytatywna impreza rekreacyjna, która została zorganizowana dla Marcina Połczyńskiego, skarżyszczanina, który jest w ciężkim stanie po wypadku.

Jeszcze mamy w pamięci niedawne Kółko na Rejowie dla Marcina, które okazało się wielkim sukcesem, a już w minioną sobotę, 27 stycznia 2024 roku, mieliśmy kolejną okazję wspomóc Marcina Połczyńskiego. Skarżyszczanin uległ wypadkowi i jest w ciężkim stanie. Potrzeba dużo pieniędzy na pomoc dla niego i jego najbliższych.

Marcin Połczyński i jego rodzina w potrzebie po wypadku. Ruszyła zbiórka dla skarżyszczanina

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Pomysłodawcą Wielkiego Grania dla Marcina, bo tak nazywało się to wydarzenie, był Piotr Gąciara, skarżyszczanin, kolega Marcina Połczyńskiego od najmłodszych lat. Wychowali się na jednym podwórku.

Z Marcinem jestem bardzo mocno związany. Był moim starszym na ślubie, a znamy się od małolata. Razem wychowywaliśmy się na jednym osiedlu, na Milicy. Tworzyliśmy zgraną paczkę i wspólnie organizowaliśmy sobie czas. Często graliśmy w piłkę albo w siatkę i dlatego teraz jesteśmy tutaj na hali i też gramy.Piotr Gąciara

Wielkie Granie dla Marcina odbyło się na hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej. Najmłodsi mogli do woli kopać piłkę, a starsi stanęli pod siatką. Za rywali mieli drużynę Protor Dziki Skarżysko-Kamienna. A-klasowa drużyna tym razem do grania użyła więc rąk, a nie nóg.

Na hali grała też muzyka. Zadbali o to DJ Tomasz Gluza wraz z ekipą chłopaków z Koła Muzycznego DiscoRAP z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Skarżysku-Kamiennej, a w rytm muzyki tańczyły cheerleaderki Angels ze Szkoły Podstawowej nr 13, podopieczne Edyty Pukowskiej.

Na hali pojawił się też dzik TaDzik, czyli maskotka Dzików, który z inną maskotką, Myszką Miki, pozowali do zdjęć i zachęcali do wrzucania pieniędzy do puszek.

Każdy, kto to zrobił, dostawał los na loteriadę. Do wygrania były nagrody rzeczowe oraz bony na usługi ufundowane przez dwie firmy: Okręgową Stację Kontroli Pojazdów TRS w Skarżysku-Kamiennej oraz Centrum Zdrowia Rewital Skarżysko-Kamienna. Rewital miał też swoje stoisko, gdzie można było za datek na rzecz Marcina otrzymać próbkę oferty w postaci masaży i zabiegów.

Za dowolny datek do puszki można też było nabyć coś słodkiego. Bufet przygotowali znajomi Marcina, a także ci, którzy go nie znają, a są ludźmi o wielkich sercach.

Efekt sobotniej imprezy to zebrane 3887 złotych i 10€. Pieniądze pomogą Marcinowi Połczyńskiemu w walce o powrót do zdrowia i sprawności, a także będą wsparciem dla jego najbliższych – żony i dzieci.

Tutaj można cały czas wpłacać pieniądze dla Marcina Połczyńskiego:

 

Już wkrótce kolejna impreza charytatywna dla Marcina, tym razem na basenie. Skarżyska pływalnia wkrótce będzie przybudowywana, więc to jedna z ostatnich okazji, żeby nie tylko popływać, ale przy okazji zrobić dobry uczynek.

Na basenie, na hali, w sieci. Pomaganie dla Marcina Połczyńskiego rozkręca się

Zapraszamy na basen i na kolejne wydarzenia na rzecz Marcina Połczyńskiego, które są już w planach. Jak pojawią się szczegóły, będziemy o nich informować.