TaDzik, Mickey i inni. Mnóstwo ludzi wielkiego serca grało dla Marcina Połczyńskiego

659
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Wielkie Granie dla Marcina to kolejna charytatywna impreza rekreacyjna, która została zorganizowana dla Marcina Połczyńskiego, skarżyszczanina, który jest w ciężkim stanie po wypadku.

Jeszcze mamy w pamięci niedawne Kółko na Rejowie dla Marcina, które okazało się wielkim sukcesem, a już w minioną sobotę, 27 stycznia 2024 roku, mieliśmy kolejną okazję wspomóc Marcina Połczyńskiego. Skarżyszczanin uległ wypadkowi i jest w ciężkim stanie. Potrzeba dużo pieniędzy na pomoc dla niego i jego najbliższych.

Marcin Połczyński i jego rodzina w potrzebie po wypadku. Ruszyła zbiórka dla skarżyszczanina

Pomysłodawcą Wielkiego Grania dla Marcina, bo tak nazywało się to wydarzenie, był Piotr Gąciara, skarżyszczanin, kolega Marcina Połczyńskiego od najmłodszych lat. Wychowali się na jednym podwórku.

Z Marcinem jestem bardzo mocno związany. Był moim starszym na ślubie, a znamy się od małolata. Razem wychowywaliśmy się na jednym osiedlu, na Milicy. Tworzyliśmy zgraną paczkę i wspólnie organizowaliśmy sobie czas. Często graliśmy w piłkę albo w siatkę i dlatego teraz jesteśmy tutaj na hali i też gramy.Piotr Gąciara
REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Wielkie Granie dla Marcina odbyło się na hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej. Najmłodsi mogli do woli kopać piłkę, a starsi stanęli pod siatką. Za rywali mieli drużynę Protor Dziki Skarżysko-Kamienna. A-klasowa drużyna tym razem do grania użyła więc rąk, a nie nóg.

Na hali grała też muzyka. Zadbali o to DJ Tomasz Gluza wraz z ekipą chłopaków z Koła Muzycznego DiscoRAP z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Skarżysku-Kamiennej, a w rytm muzyki tańczyły cheerleaderki Angels ze Szkoły Podstawowej nr 13, podopieczne Edyty Pukowskiej.

Na hali pojawił się też dzik TaDzik, czyli maskotka Dzików, który z inną maskotką, Myszką Miki, pozowali do zdjęć i zachęcali do wrzucania pieniędzy do puszek.

Każdy, kto to zrobił, dostawał los na loteriadę. Do wygrania były nagrody rzeczowe oraz bony na usługi ufundowane przez dwie firmy: Okręgową Stację Kontroli Pojazdów TRS w Skarżysku-Kamiennej oraz Centrum Zdrowia Rewital Skarżysko-Kamienna. Rewital miał też swoje stoisko, gdzie można było za datek na rzecz Marcina otrzymać próbkę oferty w postaci masaży i zabiegów.

Za dowolny datek do puszki można też było nabyć coś słodkiego. Bufet przygotowali znajomi Marcina, a także ci, którzy go nie znają, a są ludźmi o wielkich sercach.

Efekt sobotniej imprezy to zebrane 3887 złotych i 10€. Pieniądze pomogą Marcinowi Połczyńskiemu w walce o powrót do zdrowia i sprawności, a także będą wsparciem dla jego najbliższych – żony i dzieci.

Tutaj można cały czas wpłacać pieniądze dla Marcina Połczyńskiego:

 

Już wkrótce kolejna impreza charytatywna dla Marcina, tym razem na basenie. Skarżyska pływalnia wkrótce będzie przybudowywana, więc to jedna z ostatnich okazji, żeby nie tylko popływać, ale przy okazji zrobić dobry uczynek.

Na basenie, na hali, w sieci. Pomaganie dla Marcina Połczyńskiego rozkręca się

Zapraszamy na basen i na kolejne wydarzenia na rzecz Marcina Połczyńskiego, które są już w planach. Jak pojawią się szczegóły, będziemy o nich informować.