zenon zep granat skarzysko
Zenon Zep jest związany z klubem Granat Skarżysko-Kamienna od 1947 roku. to jego drugi dom
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Turniej „Gramy dla Pana Zenka” tuż, tuż. Warto zajrzeć w sobotę 23 marca na halę MCSiR, aby wesprzeć Zenona Zepa w rehabilitacji i obejrzeć piłkarzy, którzy jeszcze niedawno grali w Granacie i innych klubach w regionie i nie tylko.

Relacja z Turnieju dla pana Zenka:

Turniej dla pana Zenka – oldboye, amatorzy i sędziowie grali, aby wspomóc Zenona Zepa

 

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

 

Zenon Zep, od 1947 roku związany z klubem, w styczniu uległ poważnemu wypadkowi. Został potrącony przez samochód i teraz przechodzi rehabilitację. Turniej odbędzie się, aby zebrać pieniądze i wspomóc go w tym trudnym czasie.

Zenon Zep – człowiek legenda Granatu Skarżysko-Kamienna

Zenona Zepa powinni znać wszyscy kibice Granatu. Najpierw był piłkarzem, potem członkiem zarządu, a obecnie pełni funkcję gospodarza stadionu. To właśnie on szykuje pomieszczenie dla arbitrów, w którym zazwyczaj czeka też poczęstunek. Wreszcie, to dzięki niemu Niebiesko-Biało-Czerwoni, nie tylko seniorzy, mają zawsze gotowe stroje na mecz. Pomimo słusznego wieku – a ma prawie 90 wiosen na karku – pan Zenek nie chce i nie wyobraża sobie życia bez pracy w klubie.

Pana Zenka, bo tak najczęściej jest określany, znają też z pewnością piłkarze z regionu, którym przyszło się mierzyć z Granatem na stadionie na osiedlu Rejów. Niewątpliwie znają go też sędziowie, którzy tam gwiżdżą.

Niestety, pewnego dnia podczas przechodzenia przez jezdnię został zahaczony przez samochód. Upadek był tak niefortunny, że doszło do podwójnego i otwartego złamania nogi oraz innych uszkodzeń ciała. Szczęśliwie, nic już nie zagraża życiu pana Zenka, ale leczenie i rehabilitacja potrwają długo, a to, jak każdy wie, kosztuje.

Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają – pomogą też panu Zenkowi

Z inicjatywą rozegrania turnieju wyszło stowarzyszenie Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają. Arbitrzy w nim skupieni często organizują imprezy lub zbiórki na pomoc osobom ze środowiska, dla których los nie okazał się łaskawy.

Zagrają znane nazwiska z Granatu, Staru, Hutnika i Orlicza

W turnieju wystąpi sześć drużyn. Na hali MCSiR zobaczymy:

  • dwie drużyny oldboyów Granatu Skarżysko-Kamienna
  • Hutnik Starachowice oldboye
  • Star Starachowice oldboye
  • Orlicza Suchedniów oldboye
  • sędziowie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej

Na kibiców czeka więc kilka godzin futbolu w wykonaniu piłkarzy, którzy niegdyś biegali po ligowych boiskach. Dziś wielu z nich gra  w ligach amatorskich, a wielu pełni różnorakie funkcje w futbolu.

Piłkarzy Granatu skrzykuje Sławomir Skalski, kiedyś również piłkarz drużyny z Rejowa. Na sto procent nigdy nie można zagwarantować, że dani piłkarze zagrają, ale najprawdopodobniej zobaczymy takich ex piłkarzy Granatu jak Arkadiusz Bilski, Marek Graba, Waldemar Gąciara czy Stanisław Opara. Kto kibicuje Granatowi nie od dziś, na pewno świetnie zna te nazwiska. W drużynach spoza Skarżyska też na pewno nie zabraknie dobrze znanych byłych futbolistów.

Będzie zbiórka i licytacje na rehabilitację Zenona Zepa

Celem turnieju jest zebrać środki i wspomóc finansowo Zenona Zepa w żmudnej rehabilitacji. Pieniądze bardzo się przydadzą, bowiem efekty leczenia nie są idealne, jak zdradził nam pan Zenek. Poza zbiórką do puszki będzie można licytować koszulki oraz inne gadżety, w tym książkę o tematyce piłkarskiej z autografem Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN.

Turniej odbędzie się w sobotę 23 marca na hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Początek o 9.00, a potrwa do ok. 14.00. Zespoły zagrają podzielone na dwie grupy, potem odbędą się półfinały i mecze o czołowe miejsca.

Wstęp na turniej jest bezpłatny, a w zamian dołączamy się do apelu organizatorów, aby widzowie mieli ze sobą choć przysłowiową złotówkę i wsparli człowieka, który całe swoje życie związał z klubem.

Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here