Rozpoczęła się przebudowa ulicy Tysiąclecia. To była jedna z najgorszych ulic w Skarżysku

1945
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Na ten moment czekało wielu kierowców w Skarżysku-Kamiennej. Rozpoczęła się przebudowa tej ulicy na odcinku od Piłsudskiego do Sokolej, czyli na kawałku, który był w najgorszym stanie.

Tysiąclecia – prawdopodobnie najgorsza ulica w Skarżysku

22 lutego 2024 roku – ta data zapisze się w historii naszego miasta. Tego dnia rozpoczął się remont ulicy Tysiąclecia. Ulicy, która jak mało która domagała się naprawy. Wręcz błagała o to.

Oczywiście jeszcze ważniejsza będzie data oddania przybudowanej ulicy do użytku. To bardzo szybko jednak nie nastąpi, ponieważ stanie się to w styczniu 2025 roku. Niemniej, obie daty na pewno znajdą się w naszym historycznym SKALendarium, w którym odnotowujemy ważne historyczne daty.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Okej, trochę w tym przesady, ale nie jest przesadą, że stan nawierzchni Tysiąclecia na odcinku pomiędzy Piłsudskiego a Sokolą był nie tylko zły. Był bardzo zły. Wręcz najgorszy w Skarżysku-Kamiennej. Po ulicy jeździło się jak po schodach. Jedynie kawałek był w dobrym stanie i kierowcy jeździli jednym pasem, a jadąc z góry, woleli jechać pod prąd, niż narażać auto na usterki. Mały fragment, koło stadionu Ruchu, też był w dobrym stanie, ponieważ był zrobiony razem z przebudową wiaduktu

Pisaliśmy o tym tutaj:

Ulica Tysiąclecia w Skarżysku wreszcie będzie przebudowana. Powiat Skarżyski dostał ponad dziewięć milionów dotacji

Tysiąclecia będzie gotowa za niecały rok

Ulica Tysiąclecia będzie gotowa w styczniu 2025 roku. Tak długi czas przebudowy spowodowany jest w znacznej mierze tym, że będzie to gruntowna przebudowa, łącznie z położeniem nowych instalacji, w tym przede wszystkim sieci kanalizacyjnej.

Oprócz ulicy jak nowej będziemy mieli też nowe rondo – na skrzyżowaniu Tysiąclecia z Sokolą. Wzdłuż przebudowanego odcinka będzie też ścieżka rowerowa i zatoki parkingowe. W sumie do zrobienia jest 820 metrów ulicy

Prace przy przebudowie Ulicy Tysiąclecia wykonuje firma Budromost Starachowice. Koszt prac to ponad 12 milionów złotych. Ulica Tysiąclecia jest ulicą powiatową i Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej pozyskało na tę inwestycję dotację w wysokości blisko 9,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Budowy Dróg.

Rozpoczęła się również przebudowa ulicy Kochanowskiego w Skarżysku:

Ulica Kochanowskiego w Skarżysku już w remoncie. Będzie trudniej dojechać i zaparkować przy Placu Floriańskim

 

Zmiana trasy autobusów komunikacji miejskiej

Zamknięcie dla ruchu ul. Tysiąclecia spowoduje też zmiany tras kursowania autobusów komunikacji miejskiej. Autobusy linii 5, 8, 14 i 26 jeździć będą trasą: al. Piłsudskiego – ul. Niepodległości – przystanki przy centrum handlowym Mat-Bud – dworzec PKP – przystanki naprzeciwko sklepu Żabka – ul. Sokola – przystanki autobusowe przy domu handlowym Lewiatan-Bartek. Przystanki tymczasowe staną też naprzeciwko II Liceum Ogólnokształcącego.