REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W tym roku mijają 82 lata od tragicznych wydarzeń na Borze. W rocznicę egzekucji zapraszamy do wizyty na mogile, aby upamiętnić ofiarę mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i okolic, którzy zginęli z rąk Niemców.

W lutym 1940 roku hitlerowcy dokonali okrutnej egzekucji na patriotach, mieszkańcach Skarżyska-Kamiennej i okolic. Według oficjalnych danych śmierć w lesie na osiedlu Bór poniosło 360 osób.

Długa noc pełna koszmarów Skarżyska-Kamiennej – miasta wyjątkowego

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Co roku w lutym upamiętniamy tamte tragiczne dni i tak samo będzie w tym roku. Jednak ze względu na obostrzenia pandemiczne w tym roku uroczystości będą wyglądać nieco inaczej.

Podobnie jak w zeszłym roku nie będzie oficjalnej uroczystości z przemowami i programem artystycznym, jak to zazwyczaj bywało.

Wszyscy chętni, w tym delegacje, proszeni są o składanie wiązanek w niedzielę 13 lutego 2022 roku w godzinach 10.00–12.00.

W tym czasie przy mogile rozbrzmiewać będą pieśni patriotyczne.

Przeczytaj więcej o tragedii na Borze w Skarżysku-Kamiennej:

12 lutego 1940 – rozpoczęcie egzekucji w lesie na osiedlu Bór

 

Do odwiedzenia mogiły zapraszają organizatorzy – Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig, przewodniczący Rady Miasta Leszek Golik, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to