Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zakończenie roku szkolnego 2017/18 w Trzynastce i gimnazjalnej Jedynce było wyjątkowe. Radość z rozpoczęcia wakacji mieszała się ze smutkiem. A to z tego powodu, że na emeryturę odszedł Andrzej Warwas, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1, oraz kilkoro wieloletnich nauczycieli.

Nadszedł bardzo upragniony przez dzieci, ale również i nauczycieli, dzień, czyli zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji. Zanim wszyscy oddadzą się błogiemu lenistwu, trzeba było w odświętnych strojach zjawić się w szkole po raz ostatni.

Uroczystości na sali gimnastycznej są okazją do nagrodzenia wyróżniających się uczniów szkoły. Tym razem jednak nagrody zeszły nieco na dalszy plan, a najwięcej czasu poświęcono pożegnaniu odchodzącego dyrektora i innych nauczycieli. Z końcem roku szkolnego pracę w Zespole Szkół Publicznych kończą:

  • Andrzej Warwas,
  • Iwona Zenka,
  • Ewa Myszka,
  • Agata Szlęk-Sitkiewicz.

Szczególnie gorąco żegnano dyrektora Warwasa. Za wspólnie spędzone lata dziękowali mu nauczyciele, uczniowie i rodzice. Młodzież nie kryła wzruszenia. – Dziękujemy, że mogliśmy mieć przyjemność spotkania się. Dziękujemy, że zawsze w nas pan wierzył i mówił, że możemy wszystko. Dziękujemy, że poświęcał Pan dla nas czas. Wierzymy, że to, co pan w nas zaszczepił, przyniesie owoc i będzie z nas pan dumny – zwrócili się do dyrektora uczniowie.


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dyrektor również nie krył wzruszenia i także dziękował uczniom. – Czasami tak bywa, że trzeba się rozstać. Jesteście cudowni i sercem z wami będę nadal. Cały czas jestem do waszej dyspozycji, 24 godziny na dobę. Telefon do mnie znacie – powiedział.

Andrzej Warwas sprawował stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Publicznych nr 1 przez 13 lat. W szkolnictwie przepracował 37 lat.

Po wzruszających chwilach i występach artystycznych przyszła pora na dyplomy i nagrody dla najlepszych uczniów. W Szkole Podstawowej nr 13, poza uczniami z najlepszymi wynikami w nauce i w sporcie, nagradza się też „Osobowości Roku” w różnych kategoriach, m.in. nauce, kulturze osobistej czy wzorowej frekwencji.

Uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkolnictwa życzymy udanych wakacji!

Zobacz też: Absolwent na 6 – uczniowie skarżyskich gimnazjów z sukcesami kończą naukę