Uczyli się nawet nauczyciele. Taki był prima aprilis w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

1008
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Muzeum Orła Białego zaprosiło uczniów skarżyskich podstawówek wraz z nauczycielami do siebie w prima aprilis. Były ciekawe atrakcje i świetna zabawa. I to nie jest żart.

Zima, która postanowiła jeszcze wrócić na kilka dni, nie pokrzyżowała planów muzealnikom ani ich gościom. Nie było jedynie czołgodromu ze zdalnie sterowanymi czołgami, a to z powodu dość grubej śniegowej pierzynki. Nie było więc bitwy na czołgi, ale była za bitwa na śnieżki.

Poza tym wszystkie punkty programu zostały zrealizowane. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami najpierw zwiedzili wystawy i ekspozycję plenerową, a potem wzięli udział w warsztatach. Były ich dwa.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Ekipa Magii Karmelu, manufaktury słodyczy z Kielc, pokazywała, jak się robi lizaki. Młodzież i nauczyciele też mogli zrobić swoje własne. Jako że nadchodzi Wielkanoc, to lizaki były w kształcie pisanek.

Drugie warsztaty też były powiązane z nadchodzącymi świętami. Każdy chętny mógł zrobić własną palemkę wielkanocną. Jak je zrobić, uczyła Aleksandra Gawrońska, twórczyni ludowa z Wilkowa koło Bodzentyna. I tutaj do nauki rwali się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Z racji nawrotu zimy na muzealnych gości czekały ciepłe napoje, a znalazły się i słodycze.

W niedzielę kolejna impreza w Muzeum im. Orła Białego. Również nawiązująca do zbliżającej się Wielkanocy. Będzie to kiermasz świąteczne, ale poza rękodziełem świątecznym będzie sporo innych atrakcji. O szczegółach poniżej. Oby tylko pogoda dopisała!

Kiermasz wielkanocny odbędzie się w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej:

Muzeum Orła Białego w Skarżysku zaprasza na kiermasz wielkanocny. Będą ekstra atrakcje

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to