Świąteczny prezent dla kierowców – nowo wyremontowane ulice oficjalnie otwarte

1909
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Od kilku dni możemy już bez obaw o zawieszenie jeździć Wiejską, Szydłowiecką i Niepodległości. Dziś władze dokonały oficjalnego otwarcia przebudowanych odcinków.

Na nową nawierzchnię tych ulic kierowcy czekali od dawna. Cieszy nie tylko równy asfaltowy dywanik na Szydłowieckiej, ale także wreszcie przystający do współczesnych standardów odcinek Wiejskiej od Sokolej do Zielnej. Będzie on stanowił odciążenie dla Spółdzielczej i Rejowskiej.

Symbolicznego otwarcia dokonali dziś wspólnie samorządowcy oraz przedstawiciele wykonawcy – firmy Budromost Starachowice. Starosta Jerzy Żmijewski podkreślił znaczenie wspólnego finansowania inwestycji przez powiat i miasto, co miało znaczenie przy ubieganiu się o dofinansowanie z budżetu państwa.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Prezes Budromostu Ryszard Wojton podkreślił, że nie był to budowa łatwa. Stąd zapewne poślizg w oddaniu do użytku, ale w końcu udało się otworzyć ulice dla ruchu. Obecnie trwają jeszcze prace porządkowe na poboczach.

Przedstawiciele władz powiatowych zapewnili, że zapowiadana wymiana nawierzchni na Piłsudskiego na odcinku od Tysiąclecia do Niepodległości na pewno dojdzie do skutku, jak tylko będzie temu sprzyjać pogoda.

Koszt przebudowy Szydłowieckiej, Wiejskiej i Niepodległości wyniósł blisko 4 miliony złotych. Starostwo, któremu podlegają wszystkie te ulice, otrzymało dofinansowanie w kwocie 1,8 miliona złotych z Narodowego Funduszu Przebudowy Infrastruktury Drogowej, a miasto dołożyło 400 tysięcy złotych.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia Wiejskiej, Szydłowieckiej i Niepodległości

wiejska-szydlowiecka-oficjalne-otwarcie-007wiejska-szydlowiecka-oficjalne-otwarcie-008wiejska-szydlowiecka-oficjalne-otwarcie-003wiejska-szydlowiecka-oficjalne-otwarcie-004wiejska-szydlowiecka-oficjalne-otwarcie-001wiejska-szydlowiecka-oficjalne-otwarcie-005wiejska-szydlowiecka-oficjalne-otwarcie-006wiejska-szydlowiecka-oficjalne-otwarcie-002

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to