Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 odbędzie się 31 stycznia 2021 roku, a nie, jak początkowo planowano, 10 stycznia.

Po ogłoszeniu informacji o wprowadzeniu narodowej kwarantanny z dniem 28 grudnia 2020 roku fundacja WOŚP zmieniła datę najbliższego finału.

Nowa data to 31 stycznia 2021 roku. Będzie to też oczywiście niedziela.

Jurek Owsiak informuje o nowej dacie finału WOŚP

Zobacz relację z finału WOŚP 2021 w Skarżysku-Kamiennej:

Kwestowanie w czasach pandemii. Finał WOŚP 2021 w Skarżysku skromniejszy, czekamy na wyniki

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O zmianie poinformował Jurek Owsiak:

– Kochani! Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 1362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków.

Ale 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku, będziemy znowu razem ze sobą. Już jesteśmy – nasze puszki już stoją w bardzo wielu miejscach. Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29. 1,3 mld złotych do tej pory wydanych na sprzęt medyczny, na nasze programy medyczne. To pokazuje, że potrafimy sobie dawać radę i pandemia, która wybuchła na początku tego roku, także pokazała, że my razem, obywatele, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i potrafiliśmy skutecznie z nią walczyć.

Bądźmy także skuteczni teraz, liczmy na siebie, bądźmy ze sobą! 31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sztab WOŚP w Skarżysku-Kamiennej gotowy

W Skarżysku-Kamiennej podczas tego finału WOŚP będzie działał jeden sztab. Już w zasadzie działa. Zakończyła się rejestracja wolontariuszy. Na ulice Skarżyska podczas finału wyjdzie 170 osób.

Jak mówi Rafał Kamiński, szef sztabu, który będzie się mieścił w MCK w Skarżysku, zmiana terminu nie powinna wpłynąć negatywnie na zbiórkę, a może nawet okaże się, że zmian wyjdzie finałowi na dobre.

– Może to nawet lepiej, że finał nie przypadnie na ferie. Na razie czekamy na rozwój sytuacji i myślimy, jak najlepiej zorganizować finał. Może coś się polepszy w sytuacji w kraju. Jeśli zaczną działać szkoły, dojdzie nam zbiórka w szkołach – mówi Rafał Kamiński.

Dodaje jednocześnie, że w pierwszym terminie nie było nawet mowy o finale o koncertach i licytacjach w MCK, a pod znakiem zapytania był pokaz fajerwerków. W nowym terminie być może pojawi się szansa, aby najbliższy finał jak najbardziej przypominał dotychczasowe.

Licytacje finału WOŚP 2021 w Skarżysku odbywają się przez internet:

Licytacje finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 w Skarżysku już trwają. W tym roku przez internet

 

29. finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg „Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej.