Obraz Robert Owen-Wahl z Pixabay
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Czarny Bez to zespół metalowy ze Skarżyska i, wierzymy w to, wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej tego gatunku. Kuchnia Kwasiora to z kolei uznany już kanał kulinarny na YouTube. Co ich łączy? To, że muzyka zespołu leci jako tło podczas przygotowywania potraw na kanale.

Piosenka jest dobra na wszystko – tak śpiewał kiedyś Kabaret Starszych Panów. To oczywiście prawda. Muzyka świetnie zgrywa się z też jedzeniem, ale nie tylko z konsumowaniem. Również z przygotowywaniem. Kto lubi pichcić, zapewne lubi też, jak tę czynność umilają jakieś dźwięki w tle.

Kuchnia Kwasiora – prosto, tradycyjnie a oryginalnie i ze smakiem

Uważa tak też Michał Kwaśnik, który prowadzi kulinarny kanał Kuchnia Kwasiora na YouTube. Kanał należy do krajowej czołówki w swojej kategorii – ma blisko 250 tysięcy subskrybentów. Michała Kwaśnika część osób pewnie skojarzy jednak nie z „internetów”, a z telewizji. Przed laty wziął on udział w programie MasterChef.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Kanał Kuchnia Kwasiora bezsprzecznie należy zaliczyć do najbardziej oryginalnych w polskim „Jutubie”. Zarówno jeśli chodzi o image prowadzącego, jak i menu, które serwuje. W Kuchni Kwasiora dominuje kuchnia tradycyjna – staropolska, słowiańska o tradycyjnym, wręcz historycznym pochodzeniu. Pomysły na potrawy czerpie też z… Wiedźmina.

Youtuber zawsze gotuje w plenerze. Do przyrządzania potraw używa bardzo prostych urządzeń, a znakiem rozpoznawczym jest noż używany do krojenia. Jego potrawy można zaliczyć do bushcraftowych czy survivalowych. Wiele z nich z powodzeniem możemy przyrządzić w plenerze – na biwaku, kempingu, działce czy po prostu gdziekolwiek indziej – na grillu czy na w kociołku na ognisku. Są smaczne, choć przygotowywane z reguły z niewyszukanych składników. W przepisach jest mięso, dużo warzyw, a wszystko jest solidnie przyprawione.

Czarny Bez gra w Kuchni Kwasiora

Jeśli zaś chodzi o image, to Czarny Bez pod tym względem też się zdecydowanie wyróżnia, a wizerunek kapeli należy określić słowem „mistrzostwo”. Stroje i maski świetnie współgrają z folkowo-industrialno-metalową muzyką bandu ze Skarżyska.

Zespół Czarny Bez

Tutaj pisaliśmy więcej o zespole Czarny Bez i ich przesłaniu, wkrótce po powstaniu zespołu:

Czarny Bez – nowy zespół na skarżyskiej scenie muzycznej. Zadziwiają wizerunkiem, zaskakują muzyką

A już niedługo możecie posłuchać ich na żywo w Skarżysku:

Nocny Kochanek i Czarny Bez na wspólnej trasie koncertowej. Zespoły zagrają też w Skarżysku

Michał Kwaśnik jako tła muzycznego używa polskiej tradycyjnych melodii, często folkowych, a nierzadko z takich w cięższym wykonaniu. Wśród nich są też utwory zespołu Czarny Bez.

O tej współpracy mówi Widun, lider zespołu:

Kwasior napisał do nas, gdy wpadł na pomysł, żeby robić programy kulinarne związane z tematyką słowiańską. Posłuchał naszych nagrań, obejrzał teledyski w sieci i spodobały mu się. Ponieważ teksty naszych pieśni są ściśle związane z duchowością, obyczajami i historią Słowian, więc bardzo nam się spodobał ten pomysł. Kibicujemy Kuchni Kwasiora, gdzie tradycja łączy się z oryginalnym podejściem autora przepisów kulinarnych. Tu nie ma kompromisów, liczenia kalorii czy przesadnego dbania o linię. Ma być smacznie. A jeśli do tego jeszcze lokalnie, słowiańsko i tradycyjnie, to my się pod tym podpisujemy. Bardzo się cieszymy z takiej niestandardowej promocji naszej twórczości. Wielu fanów Kwasiora jest również miłośnikami naszej muzyki.Widun

I w efekcie tej współpracy możemy sobie przygotować na przykład słowiańską jajecznicę, słuchając utworu „Jaryło, Jaruna, Jarowit”:

A tu piosenka Czarny Bez – „Jaryło, Jaruna, Jarowit” w całości:

A że czarny bez (już nie zespół, a roślina) jest bardzo zdrowa i obfita w cenne substancje, to i z niego możemy coś przyrządzić z przepisu Kuchni Kwasiora. Na przykład sok:

A poniżej jeszcze kilka przepisów Kuchni Kwasiora, gdzie usłyszycie piosenki zespołu Czarny Bez. Obejrzyjcie, posłuchajcie i gotujcie! Smacznego!

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to