Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Uczniowie klas o profilu technik organizacji reklamy skarżyskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w spotkaniu z fotografem Jerzym Polańskim i stylistką Anetą Załęcką.

Fotografia i marketing to jedne z zagadnień, których uczą się uczniowie kształcący się na specjalistów od reklamy. Wtorkowe zajęcia miały na celu pokazać im nieco inne spojrzenie na fotografię, a mianowicie na fotografię artystyczną.

To właśnie w takiej fotografii specjalizuje się Jerzy Polański, a Aneta Załęcka, jako fryzjerka i stylistka, przygotowuje modelki i sama staje przed obiektywem.

Jerzy Polański przekonywał uczniów Ekonomika, że warto poszukiwać swojej drogi w fotografii, sposobu patrzenia przez obiektyw. – Techniki fotografii może nauczyć się każdy, ale żeby odnieść sukces, trzeba mieć to coś. Warto poszukać dla siebie niszy – mówił.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Aneta Załęcka, która sama jest absolwentką Zespołu Szkół ekonomicznych, namawiała młodych ludzi do kreowania i pokazywania siebie, jako sposobu na dotarcie do odbiorców, nawiązując jednocześnie do swojej specjalizacji. – Dziś każdy może zrobić zdjęcie, więc siła przebicia jest istotna – powiedziała.

Goście zwracali uczniom uwagę na istotę, tego, aby znaleźć swój sposób postrzegania świata i samego siebie. – Poza znajomością techniki ważne jest widzenie sercem – mówił Jerzy Polański, wymieniając jednocześnie kilka znanych nazwisk fotografii mogących służyć za źródło inspiracji.

Uczniowie mogli obejrzeć efekty pracy obojga gości, którzy organizują sesje fotograficzne w Skarżysku z udziałem mieszkanek Skarżyska na potrzeby wystawy „Mam na imię Kobieta”, która odbędzie się w marcu przyszłego roku. Sesje odbywają się w różnych miejscach Skarżyska, m.in. w Miejskim Centrum Kultury, Muzeum im. Orła Białego czy należącym do Anety Załęckiej Atelier Anett.

1 KOMENTARZ

  1. o Chryste!! a jaki tytuł do przeprowadzania warsztatów na temat fotografii ma ten pan??!!! Kim on jest? Ma skończoną jakąś uczelnię wyższą w tym kierunku lub chociaż szkołę średnią? Ma jakiś dyplom?? Na internecie nie znalazłam żadnej wzmianki jakoby miał swoje atelier, studio lub cokolwiek….nic kompletnie.
    Wobec tego w dzisiejszych czasach może byle kto przyjść z ulicy do szkoły średniej i opowiadać o swoim amatorskim zajęciu???!!! To tak jakby do technikum o profilu mechanicznym przyszedł pan Henio złota rączka poopowiadać jak to reperuje rower dla swojej ukochanej. Czyli zaprosiliście Państwo kuglarza żeby poopowiadał bajek młodzieży i zabawił ją przez godzinę? Taki jest teraz poziom w szkole średniej jaką jest skarżyski Ekonomik? Tematem była fotografia, ale nic o technice? Tylko bajdurzenie o robieniu zdjęć sercem i znajdowaniu niszy na rynku? Wychodzi na to, że ten pan sam tej niszy musi sobie poszukać bo z tego fachu się nie utrzymuje. Ale jak widać wyczuł, że w Skarżysku samozwańczy artysta fotografik może więcej i próbuje robić tu karierę.

Comments are closed.