Jakub Martys, pięściarz Skarżyskiego Klubu Bokserskiego, wygrał swoją drugą zawodową walkę.

1311
fot. Skarżyski Klub Bokserski
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Jakub Martys ze Skarżyskiego Klubu Bokserskiego w swojej drugiej walce na zawodowym ringu odniósł drugie zwycięstwo, pokonując w piątek ukraińskiego pięściarza Viktora Kornienkę przez techniczny nokaut.

Skarżyski bokser, który od kilku miesięcy należy do grupy promotorskiej Wach Boxing Team założonej przez znanego polskiego boksera Mariusza Wacha, walczył na gali, która odbyła się w Dzierżoniowie.

Jego rywal to zawodnik o większym doświadczeniu na zawodowym ringu, ale ujemnym bilansie walk 2–9. W piątkowym pojedynku skarżyszczanin był wyraźnie lepszy i po dwóch nokdaunach sędzia nie pozwolił dalej walczyć Ukraińcowi. Stało się w trzeciej rundzie walki zakontraktowanej na cztery rundy.

Scenariusz pojedynku był taki, jak nasz bokser zakładał przed walką, czyli zwycięstwo przed czasem, ale on sam nie do końca był zadowolony ze swojego występu. – Szczerze mówiąc, to przebieg mojej walki był taki sobie. Wygrałem przed czasem, ale z drugiej strony mogłem to zrobić wcześniej. Trzeba jeszcze popracować – powiedział.

Zobacz wideo z walki Jakub Martys – Viktor Kornienko:

 

Jakub Martys dodaje, że pomimo tego pojedynku i wakacji, w treningach przerwy sobie nie robi. – Już w poniedziałek ponownie trening. Odpoczynkiem będą dla mnie normalne posiłki i odejście od rygorystycznej diety, która była niezbędna do zrzucenia wagi – dodał.

Choć gala, na której walczył Kuba Martys, była raczej skromna i nie było o niej głośno w mediach, to jego trener Krzysztof Ogłoza uznał ten pojedynek i wyjazd do odległego Dzierżoniowa za pożyteczne doświadczenie. – Jakub zrealizował w pełni plan taktyczny i z tego jestem zadowolony. Sam gala też była dobrze zorganizowana. Fajna atmosfera, nawiązaliśmy nowe kontakty z klubem z Dzierżoniowa, co na pewno nam się przyda – powiedział.

Jakub Martys z trenerem Krzysztofem Ogłozą fot. Skarżyski Klub Bokserski

Dzięki zwycięstwu Jakub Martys, mający obecnie bilans 2-0-0, zaliczył duże awanse w krajowym i światowym rankingu bokserów wagi półciężkiej. W Polsce jest w tej chwili klasyfikowany na 18. miejscu (poprzednio 27. m.), a w światowym na miejscu 650. – awans z 895. miejsca. W swojej pierwszej walce w kwietniu 2019 roku Jakub Martys pokonał Marcina Małyszkę na gali w Starachowicach.

Kolejną walkę skarżyski bokser stoczy najprawdopodobniej na jesieni 2019 roku.

Skarżyski Klub Bokserski, działający przy Akademii Holistycznej w Skarżysku-Kamiennej, zaprasza chętnych na treningi. W SKB można boksować nie tylko z zamiarem rozpoczęcia kariery zawodniczej, ale również czysto rekreacyjnie.

fot. Skarżyski Klub Bokserski
fot. Skarżyski Klub Bokserski
fot. Skarżyski Klub Bokserski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here