Obwodnica Skarżyska w budowie: Mimo zimy prace postępują

2581
dni skarzyska 2019

Mimo przerwy zimowej drogowcy nie przerwali całkowicie prac na budowie obwodnicy Skarżyska-Kamiennej. Prezentujemy galerię zdjęć, głównie z węzła Centrum oraz jego okolic.

Na budowie obwodnicy Skarżyska trwa właśnie, od 15 grudnia 2018 do 15 marca 2019 roku, okres zimowy. Nie oznacza to jednak, że prace całkowicie ustały. Pogoda nie przeszkadza w wykonywaniu część prac, głównie przy obiektach inżynieryjnych.

Jak informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy GDDKiA Kielce, prace na budowie obwodnicy przebiegają zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwa przerwa zimowa, ale prace na budowie nie ustały całkowicie. – Wykonawca stara się wykonywać te roboty, na które pozwalają warunki pogodowe, np. przy obiektach mostowych – wyjaśnia rzecznik.

Wkrótce nastąpi koniec przerwy zimowej i prace znów ruszą pełną parą.

Oficjalna data zakończenia inwestycji to 9 maja 2020 roku, ale jest duża szansa na to, że kierowcy pojadą obwodnicą Skarżyska-Kamiennej jeszcze na jesieni 2019 roku. Wykonawca obwodnicy, a jest nim firma Budimex, zakłada możliwość, że ten odcinek drogi ekspresowej S7 będzie dopuszczony do ruchu, a wciąż będą trwać pozostałe do wykonania prace.

Wkrótce zaprezentujemy galerię z pozostałej części obwodnicy.

Tutaj można zobaczyć plan obwodnicy i węzłów na obwodnicy Skarżyska:

Obwodnica Skarżyska: Umowa pomiędzy inwestorem a wykonawcą podpisana. Wkrótce start budowy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here